Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4742
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kolejny sukces WSSE

Poniedziałek, 30 stycznia 2023, 9:29
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
REGION: Kolejny sukces WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
W Brzegu ruszyła budowa Lokalnego Centrum Biznesu!

W poniedziałek w Brzegu przy ul. Małujowickiej odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK", rozwiną swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy.

- To kolejny duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy — dla Brzegu i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych przechodzimy do właściwego etapu — budowy Lokalnego Centrum Biznesu - nowoczesnego i skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom - mówił Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE .

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Marcina OCIEPY - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, posła ziemi opolskiej, bez którego wyjątkowego zaangażowania nie doszłoby do spotkania w Brzegu.

- To jest bardzo dobry dzień dla Brzegu. Wreszcie doczekaliśmy się tego momentu i jesteśmy przekonani, że to naprawdę duży projekt. To co robi Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zasługuje na szacunek i uznanie. Jest to dotrzymanie słowa i realizacja polityki rządu. Niech ta inwestycja będzie początkiem złotego okresu dla Brzegu - powiedział podczas konferencji Marcin Ociepa.

Hala liczyć będzie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie blisko 27 mln zł brutto. Rozpoczęte już prace mają zostać zakończone do końca listopada 2023 roku. Strefa zatem konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group