Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4624
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Kolejowa wyremontowana

Poniedziałek, 24 października 2022, 10:31
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
REGION, Głuszyca: Kolejowa wyremontowana
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Remont drogi powiatowej przy ulicy Kolejowej w Głuszycy, to doskonały przykład, że w Powiecie Wałbrzyskim realizowana jest zasada ciągłości władzy.

Droga była w złym stanie technicznym i miała liczne spękania warstwy ścieralnej, pozapadane studzienki, pofałdowaną nawierzchnię. Jeszcze w kadencji 2014-2018 o remont tej drogi mocno zabiegała ówczesna radna Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek wspierana przez Przewodniczącego rady Józefa Piksę. Niestety, remont nie był wtedy możliwy z powodu braku wystarczających środków w budżecie powiatu. Wsparcia zewnętrznego też nie było. W obecnej kadencji jednak się udało.

- Pozyskaliśmy dofinasowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 miliona 183 tys. zł, co stanowi lwią część całego kosztu remontu, który wyniósł 1 milion 723 tys. 126,45 zł. Dużym zaangażowaniem przy realizacji tej inwestycji wykazała się radny, ale również Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Marek Masiuk. Wyremontowaliśmy 870 metrów drogi, pojawiły się odnowione chodniki, wyprofilowane zostały studzienki. Na dzisiejszym odbiorze poprzedni i obecni radni Powiatu Wałbrzyskiego wspólnie oceniali zakończoną inwestycję. My nie bojkotujemy pomysłów poprzedników, my je kontynuujemy, ponieważ obdarzeni mandatem zaufania przez mieszkańców powiatu wałbrzyskiego pracujemy dla naszego wspólnego dobra. Dziękuję również za dzisiejsza obecność Wiceprzewodniczącemu rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisławowi Skrzyniarzowi - informuje starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

16
64%
Cieszy
2
8%
Hahaha
3
12%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group