Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolorowy jarmark na wałbrzyskim Rynku

Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 15:03
Aktualizacja: 19:50
Autor: Sven
Wałbrzych: Kolorowy jarmark na wałbrzyskim Rynku
Fot. Sławomir Pawlik
Choinka, przystrojone stragany i świąteczna muzyka. Od poniedziałkowego poranka rozpoczęło się handlowanie na VIII Wałbrzyskim Jarmarku Świątecznym.

Jako pierwsze pojawiły się stoiska z produktami pszczelarskimi oraz ciepłymi papciami z baranich skór. Produkty te, z racji zimowej aury, znajdą zapewne wielu amatorów. Nieco później swoje stragany rozłożyli sprzedawcy zabawek, ozdób choinkowych, wyrobów skórzanych, biżuterii i innych towarów. Na jednym ze stoisk można kupić ogromne bochny chleba. Każdy ważący ponad 2,5 kilograma i jak zapewniała sympatyczna sprzedawczyni z Nowej Soli, całkowicie naturalne.

Zapewne do jutra pełne już będą wszystkie stoiska i wałbrzyski Rynek, jak w XVIII wieku, wypełni się charakterystycznym dla jarmarków gwarem.

Szczególnym dniem będzie 21 grudnia (wtorek). O zachodzie Słońca, około godziny 15.00, rozpocznie się koncert kolęd. Tegoż dnia wałbrzyscy harcerze tradycyjnie przekażą betlejemskie światełko pokoju, będzie można podzielić się opłatkiem.

Ważnym wydarzeniem będzie podsumowanie akcji „Syta zima”, koordynowanej przez wałbrzyską Toyotę. Celem akcji jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych, pochodzących z najuboższych rodzin, ciepłych i pełnowartościowych obiadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group