Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 3126
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Komunikacja międzygminna

Czwartek, 4 lipca 2019, 14:20
Aktualizacja: 14:22
Autor: Robert Bajek
Głuszyca: Komunikacja międzygminna
Fot. Robert Bajek
Z Jedliny–Zdroju do głuszyckiego "Delfinka" i Podziemnego Miasta "Osówka" bezpłatnym transportem Głuszyckiej Komunikacji Publicznej już od poniedziałku.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Głuszyca podpisane zostało porozumienie, na mocy którego autobusy Głuszyckiej Komunikacji Publicznej wydłużą swoją trasę aż do przystanku przy ulicy Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju. Sygnatariuszami porozumienia byli Roman Głód - Burmistrz Głuszycy i Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy Głuszycy będą mogli dojechać bezpłatnym transportem do przystanku w Jedlinie-Zdroju, gdzie będą się mogli przesiąść w autobus linii numer 5 i kontynuować podróż w stronę Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Z kolei mieszkańcy Jedliny-Zdroju będą mogli bezpłatnie dojechać do "Delfinka" w Głuszycy czy do Podziemnego Miasta "Osówka". Wydłużenie linii autobusów Głuszyckiej Komunikacji Publicznej będzie również korzystne dla odwiedzających nasz region turystów.

- Jako że naszym sąsiadem jest partnerska Gmina Jedlina-Zdrój od poniedziałku nasze autobusy będą dojeżdżały również do Jedlinki, do przystanku usytuowanego przy ulicy Noworudzkiej. W pierwszej kolejności z tych usług mają korzystać mieszkańcy naszych gmin, drugim celem jest skomunikowanie dwóch największych atrakcji tych dwóch gmin: Pałacu "Jedlinka" z jednej strony i Podziemnego Miasta "Osówka" z drugiej strony. Ponadto czynnikiem wtórnym tego porozumienia będzie możliwość korzystania przez mieszkańców Gminy Głuszyca z opłacanej przez Gminę Jedlina-Zdrój linii numer 5. To wzbogaci naszą ofertę dojazdu do największego miasta Aglomeracji, czyli do Wałbrzycha. Jest to realizacja polityki tworzenia komunikacji aglomeracyjnej, którą kilka lat temu zapoczątkował pan burmistrz Leszek Orpel - naciski pana burmistrza na prezydenta Wałbrzycha spowodowały to, że linia numer 5 dojeżdża do naszych miejscowości. Wcześniej byliśmy ograniczeni do przewozów prywatnych i nielicznych autobusów PKS Kłodzko czy Świdnica. Ja do tego dobrego pomysłu powolutku się dopisuję. W planach mamy kolejne realizacje - skomunikowanie naszych miejscowości z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pracujemy nad tym bardzo intensywnie - powiedział Roman Głód.

Warto zaznaczyć, że Głuszycka Komunikacja Publiczna funkcjonuje od 24 czerwca br. i stanowi duże ułatwienie dla mieszkańców Głuszycy, Głuszycy Górnej, Grzmiącej, Łomnicy, Kolc i Sierpnicy. Przejazdy są bezpłatne. Zakup dwóch nowoczesnych autobusów był możliwy dzięki środkom pozyskanym z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach programu dotyczącego ograniczenia niskiej emisji.

- Oczywiście bardzo się cieszę, że pan burmistrz zaproponował takie rozwiązanie. Jest to kolejne wspólne rozwiązanie, dzięki któremu możemy coś zrobić dla naszych mieszkańców. Od poniedziałku sześć kursów autobusowych będzie dojeżdżało do przystanku przy ulicy Hożej-Noworudzkiej. To jest już nasza piąta inicjatywa. Przypomnę, że wspólną inicjatywą były rowery elektryczne dla naszych mieszkańców, opaski dla seniorów, trasy turystyczne. Temat komunikacji dla mieszkańców naszych miejscowości, dla turystów, dla mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest nie kończący się. Mamy oczywiście pewną wizję, żeby na skraj naszego Powiatu dojeżdżało coraz więcej autobusów, ale potrzebujemy partnerów. Zwróciliśmy się już zarówno do Strefy Ekonomicznej jak i Powiatu, żeby wspomógł takie rozwiązania. Potrzebujemy konkretnych działań, a z tym nie jest łatwo. Tak jak mamy znakomite zrozumienie u pana prezydenta Wałbrzycha, tak potrzebujemy u innych partnerów takiego zrozumienia. Wtedy nasze możliwości będą o wiele większe - powiedział Leszek Orpel.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
44%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group