Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert Ani Dąbrowskiej – BILETY DO WYGRANIA

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 7 lutego 2010, 13:07
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2010, 18:48
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już 13 lutego w wałbrzyskiej Tawernie Muzycznej 9 Fala odbędzie się koncert polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej. Mamy dla naszych czytelników do wygrania dwie pojedyncze wejściówki.

Anna Dąbrowska, znana też jako Ania, urodziła się 7 stycznia 1981 w Chełmie. Polska wokalistka wykonuje muzykę z pogranicza popu, soulu i jazzu.

Ania rozpoczęła edukację muzyczną jako nastolatka. Uczyła się jednocześnie w szkole muzycznej w klasie kontrabasu, ale grała również na gitarze basowej. Była wokalistką zespołu 4 Pory Roku, z którym brała udział w konkursach muzycznych. Występowała m.in. na Festiwalu Poezji Śpiewanej i Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Pierwszy raz szerszej publiczności pokazała się w 2002 roku w programie rozrywkowym Idol. Zajęła w nim 8. miejsce. W tym samym roku współpracowała z Andrzejem Smolikiem i Krzysztofem Krawczykiem.
Na początku 2004 roku wydała swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Samotność po zmierzchu”. Album dostał bardzo dobre recenzje, a jego premierę poprzedzał singel „Tego chciałam", który stał się przebojem. W tym samym roku piosenkarka wystąpiła na festiwalu w Opolu z utworem „Glory". Kolejne single, m.in. „Charlie, Charlie" i „Inna" umocniły pozycję piosenkarki na polskim rynku muzycznym, a dzięki wysokiej sprzedaży debiutancka płyta jesienią uzyskała status złotej.

W 2005 roku wokalistka zdobyła nagrodę As EMPiKu oraz trzy Fryderyki. Dzięki wysokiej sprzedaży debiutanckiego albumu wystąpiła w ścisłej czołówce festiwalu TOPtrendy. Wykonała wówczas trzy piosenki: „Tego chciałam", „Tylko słowa zostały" i „Charlie, Charlie".

W 2006 roku ukazał się drugi album Ani, zatytułowany „Kilka historii na ten sam temat”. Był on nawiązaniem do polskiej muzyki popularnej przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Pierwszym singlem promującym album została piosenka „Trudno mi się przyznać", która zdobyła dużą popularność. Sukcesem okazał się także kolejny singel, „Czekam...".

Płyta dostała bardzo przychylne recenzje i sprzedała się jeszcze lepiej niż poprzednia, uzyskując już 1,5 miesiąca po premierze miano platynowej. Potwierdzeniem sukcesu drugiej płyty był występ artystki na festiwalu TOPtrendy 2007. W tym samym roku zdobyła nagrodę w kategorii Album Roku podczas gali Eska Music Awards. Była także nominowana do nagrody MTV Europe Music Award jako najlepszy polski wykonawca.

16 czerwca 2008 roku ukazała się trzecia płyta artystki, „W spodniach czy w sukience?”. Krążek, podobnie jak poprzedni, nawiązywał do tematyki retro i lat 60., choć był bardziej zróżnicowany stylistycznie. Album okazał się sukcesem komercyjnym (po czterech dniach uzyskał status złotej płyty, ostatecznie pokrywając się platyną). Na pierwszy utwór promujący album wybrano „Nigdy więcej nie tańcz ze mną". Nagranie to odniosło duży sukces na listach przebojów, a w sierpniu z tą piosenką artystka wzięła udział w konkursie na Polski Hit Lata podczas Sopot Hit Festiwal. Drugim singlem został utwór „W spodniach czy w sukience".

W 2009 roku otrzymała osiem nominacji do Fryderyków 2009, choć ostatecznie nie zdobyła żadnej statuetki. W czerwcu wystąpiła na festiwalu TOPtrendy 2009, plasując się na 3. miejscu wśród artystów, którzy w poprzednim roku sprzedali najwięcej płyt. Po raz czwarty otrzymała też nominację do nagrody MTV w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Jesienią ukazał się też singel „Nigdy nie mów nigdy", promujący film o tym samym tytule, którego reżyserem jest Wojciech Pacyna.

Obecnie artystka pracuje nad swoją czwartą, anglojęzyczną płytą. Album będzie zawierał piosenki z klasycznych filmów i seriali.

Koncert Ani Dąbrowskiej odbędzie się 13 lutego o godzinie 21.00 w wałbrzyskiej Tawernie Muzycznej 9 Fala. Mamy dla czytelników walbrzyszka dwie pojedyncze wejściówki.

Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie. Pytanie brzmi: Czy Ania Dąbrowska brała udział w programie rozrywkowym Idol?
Należy wysłać sms na numer 7116 wpisując w treści: PT.KONW:AD.TAK lub PT.KONW:AD.NIE

Odpowiedzi należy wysłać do 11 lutego i godziny 18.00. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się telefonicznie. Koszt sms 1 zł +VAT (1,22 zł).

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zainteresowany 10-02-2010 11:03
Mam pytanie do redakcji - w jaki sposób wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu?
~red 10-02-2010 18:56
Bilety zostaną rozlosowane spośród tych, którzy prawdiłową odpowiedzą na pytanie i wyślą sms na wskazany numer.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group