Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert Myrry Rós w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 października 2012, 11:07
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Islandzka wokalistka muzyki folk przybędzie po raz drugi do Zamku Książ, by zaśpiewać swoje magnetyczne utwory w złotej Sali Maksymiliana. Koncert artystki wzbogaci Danimal, debiutujący twórca, który zachwyca swym potencjałem, wdziękiem, muzyką i tekstami.

Myrra Rós:

Myrra to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’acoustic w popularnym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival, a także coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją twórczością. Niedawno było gościem berlińskiego Melodica Acoustic Festival, koncertowała także podczas fantastycznej trasy po Polsce, którą wielu z Was zapewne pamięta. To podczas jej trwania Myrra zdecydowała się wykonać utwór po Polsku, który ćwiczyła codziennie podczas długich podróży busem z miasta do miasta. Myrra niezwykle pokochała nasz kraj oraz ludzi, z którymi bardzo często rozmawiała rozmawiała po swoich koncertach. Artystka napisała także dwie nowe piosenki zainspirowane motywami, które utkwiły jej w pamięci po pobycie w Polsce.

Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Danimal:

Danimal to pseudonim artystyczny młodego islandzkiego artysty, który powinniście zapamiętać, gdyż robi się o nim głośno na wyspie, a wkrótce zainteresuje się nim reszta starego kontynentu. Daniel Jón swoim czarującym głosem, chwytliwymi kompozycjami i doskonałymi tekstami oczarował już wiele osób w rodzinnej Islandii. Teraz przyszedł czas na Polskę jak i sąsiadujące z nią kraje, kiedy to w październiku wyruszy w trasę ze znakomitą artystką Myrrą Rós. Tymczasem Danimal pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Miejsce: Zamek Książ, Sala Maksymiliana
Czas: 20.10.2012, godz. 19:00

Ceny biletów - 20 zł
W dniu wydarzenia - 30 zł

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group