Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4928
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Koncert patriotyczny w Teatrze Zdrojowym

Czwartek, 16 maja 2019, 8:37
Aktualizacja: 9:11
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Koncert patriotyczny w Teatrze Zdrojowym
Fot. Robert Bajek
W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju odbył się wczoraj koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, która nie pierwszy raz dała niezwykły koncert w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym, powstała w 1952 roku, a jej założycielem był mjr Czesław Kęstowicz. W tym samym roku podczas swojego pierwszego występu na przeglądzie orkiestr okręgowych zdobyła główną nagrodę. Popularność zdobyła koncertując we wszystkich większych miastach Polski i pozna granicami naszego kraju.

Orkiestra ma na swoim koncie liczne nagrania radiowe, udział w prestiżowych przeglądach i festiwalach, a jej wysoki poziom i kunszt artystyczny ma odzwierciedlenie w wielu nagrodach, wśród których znalazły sie między innymi statuetka Husarza i statuetka Rycerza Kultury. W 2007 i 2010 roku orkiestra zdobyła I miejsce na Konkursie Orkiestr Reprezentacyjnych Wojska Polskiego.

Zespół otrzymał też nagrodę Ministra Obrony Narodowej, a w roku 2011 na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej otrzymała nazwę „Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych’’. Koncert został zorganizowany przez Uzdrowiskową Gminę Miejską Szczawno-Zdrój i Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju w ramach obchodów 212. Rocznicy Bitwy na Czerwonym Wzgórzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group