Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3937
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kończą Kamieniecką

Niedziela, 30 czerwca 2019, 6:33
Aktualizacja: 9:06
Autor: PAW
Wałbrzych: Kończą Kamieniecką
Fot. red
Przedłuża się remont ulicy Kamienieckiej.

- Powoli remoint zbliża się do końca. Myślę, że na przełomie sierpnia i września prace powinny się zakończyć - mówi prezydent Roman Szełemej. - Wiele obiektywnych powodów się pojawiło i spowodowały, że pierwotny termin zakończenia prac nie został dotrzymany.

Mając na myśli obiektywne powody, prezydent mówił o braku fachowców i niedoborze pracowników, a także o trudnościach technicznych, na które natrafił wykonawca, a mianowicie na skałę, którą trzeba było skruszyć, by móc kontynuować prace.

Przebudowa ul. Kamienieckiej w Wałbrzychu w ramach drogi wojewódzkiej nr 381 obejmuje ok. 500-metrowy odcinek drogi od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Głuszycką łącznie ze skrzyżowaniem, które zastąpi rondo. Na czas remontu wprowadzono tymczasowe przewężenia oraz ruch wahadłowy. Odcinek przebudowanej drogi będzie miał z wielu powodów ogromne znaczenie dla wydolności systemu transportowego Wałbrzycha i całej Aglomeracji. Jest to brama wyjazdowa w kierunku Ziemi Kłodzkiej i będzie to element porządkujący ruch w tej części miasta. A ruch jest tu ogromny, wyraźnie przekracza 20 000 samochodów na dobę. Wzdłuż ulicy Kamienieckiej powstanie ścieżka rowerowa, która połączy system ścieżek rowerowych Wałbrzycha z intensywnie rozbudowywanymi ścieżkami rowerowymi w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy. Znana jest już nazwa powstającego na skrzyżowaniu ulic Kamienieckiej i Noworudzkiej ronda. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Wałbrzycha będzie to Rondo Stulecia Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
6
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group