Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konferencja "(NIE)BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ" za nami

Sobota, 20 maja 2017, 6:39
Aktualizacja: 13:08
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konferencja "(NIE)BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ" za nami
Fot. Robert Bajek
W dniach 18 i 19 maja na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się Międzynarodowa Konferencja w ramach Dolnośląskich Dni Bezpiecznego Internetu "(NIE)BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ".

Celem konferencji była analiza roli internetu w sferze kultury, edukacji i zdrowia, a także sposoby unikania zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni. W ramach konferencji, którą rozpoczęło przedstawienie założeń innowacyjnego programu działań wałbrzyskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni odbył się cykl wykładów, prezentacji, zajęć i wystąpień dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Omówione zostały pedagogiczne aspekty i wyzwania oświaty w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni, zasady profilaktyki, skutki społeczno-edukacyjno-psychiczne zagrożeń, system wartości w świecie realnym i wirtualnym.

Podczas konferencji zaplanowano również wystąpienia senatora Łukasza Mikołajczyka - przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Świecie Wirtualnym i mł. insp. Ryszarda Piotrowskiego - przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, naczelnika Wydziału d/w z Cyberprzestępczością. Ciekawostką była prezentacja aplikacji multimedialnej na telefony komórkowe, która dotyczy cyberprzestępczości i łączy w sobie elementy edukacji i rozrywki. Zaprezentowane zostały też różnego rodzaju publikacje dotyczące zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group