Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Konferencja pt. "De–instytucjonalizacja–rodzina zamiast instytucji"

Sobota, 3 czerwca 2017, 6:45
Autor: red
powiat wałbrzyski: Konferencja pt. "De–instytucjonalizacja–rodzina zamiast instytucji"
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się konferencja oraz warsztaty i panel dyskusyjny na temat: "De–instytucjonalizacja–rodzina zamiast instytucji", organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Skierowana ona była do rodzin zastępczych, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, pedagogów szkolnych oraz pracowników PCPR w Wałbrzychu. W programie był wykład Sędziego z Sądu Rejonowego w Wałbrzychu pt.: "Opieka zastępcza z punktu widzenia Sądu", wykład psychologa - terapeuty pt. "Leczenie dzieci zranionych – jak wspierać dzieci, które doświadczyły traumy?” oraz wykład psychologa pt.: „Pierwszy entuzjazm i rozczarowanie w opiece zastępczej.”

Konferencje otworzyła p.o. dyrektora PCPR Wioleta Kostiańczuk-Tulikowska oraz starosta Jacek Cichura, który podkreślił ważność poruszanej problematyki mówiąc: - Promowanie rodzicielstwa zastępczego jako alternatywy dla umieszczania dzieci w ośrodkach jest bardzo istotne z punktu widzenia tych doświadczonych przez los dzieci, ponieważ daje im to szansę na posiadanie prawdziwej rodziny, a tym samym normalnego, szczęśliwego i dobrego wychowania.

Frekwencja wśród uczestników była tak wysoka, że sala obrad Rady Powiatu wypełniona była po brzegi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group