Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 1664
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kongres małych i średnich miast odbędzie się w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 21 kwietnia 2019, 6:48
Autor: red
Fot. organizatorzy
Miasto Wałbrzych i Związek Miast Polskich zapraszają 24 kwietnia br. do udziału w Kongresie Małych i Średnich Miast „Europa Małych Ojczyzn”, który odbędzie się w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Kongres z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Komisji Europejskiej oraz ekspertów z zakresu zagospodarowania przestrzennego, demografii i ekonomii zainicjuje tak bardzo konieczną dyskusję o przyszłości małych i średnich miast w Polsce.

Rozwój społeczno-gospodarczy w poszczególnych regionach kraju ulega coraz większemu zróżnicowaniu.
W wielu ośrodkach miejskich i na obszarach leżących poza dużymi aglomeracjami obserwujemy zmniejszenie dynamiki rozwoju a także narastanie niekorzystnych procesów społecznych. Zdecydowana większość ze 122 miast średnich, tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znajduje się w tych obszarach.

Program Kongresu został przygotowany w dialogu z zainteresowanymi miastami oraz w ścisłej współpracy z ekspertami z zakresu rozwoju małych i średnich miast.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Lucek 22-04-2019 8:30
No właśnie po tym zjeździe widać zderzenie dwóch obowiązujących prawd głoszonych mieszkańcom przez lokalny ośrodek decyzyjny. Z jednej strony mówimy pospolstwu, że miasto ma przed sobą świetlana przyszłość, cudownie rozwija się i żyje się w nim coraz lepiej. Z drugiej wyraźnie pokazujemy, że takie "średnie" miasta jak Wałbrzych zostają w tyle i zwyczajnie nie nadążają za dynamiką rozwoju i boomem jaki przeżywają duże aglomeracje miejskie w naszym kraju. Dwie prawdy i dwie sprzeczności. Pytanie czy wolimy żyć w fałszu i złudzeniach, że jest inaczej niż jest? Czy chcemy być oszukiwani, czy może wolimy sami siebie oszukiwać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group