Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konie niebezpieczne dla kierowców

Środa, 12 stycznia 2011, 11:13
Aktualizacja: 14:43
Autor: MDD
Wałbrzych: Konie niebezpieczne dla kierowców
Konie stworzyły poważne zagrożenie dla kierowców
Fot. Magdalena Dobrowolska–Drab
Niezwykle dramatycznie wyglądała dziś sytuacja przy ulicy Wrocławskiej, tuż przy wjeździe do miasta od strony Świebodzic.

Około godziny 9.00 o mały włos nie doszło do tragedii, gdy po ulicy i okolicznych polach przyległych do Palmiarni galopowały konie, które uciekły ze Stadniny w Książu. Sytuacja wyglądała poważnie, gdyż konie przeszły przez zakorkowaną o tej porze drogę i zanim znalazły się na polu Palmiarni, przez kilka minut budziły ogromne zdziwienie i zaniepokojenie u kierowców.

Jeden z kierowców, który tuż przed swoim samochodem zobaczył spłoszone konie, powiedział nam, że dosłownie w ostatnim momencie zdążył wyhamować.
- Całe szczęście, że drogowcy zaczęli w okolicy łatać dziury i samochody wjeżdżające do miasta stoją w korku. Zazwyczaj o tej porze wszyscy tutaj jadą szybciej, a wtedy mogłoby dojść do wypadku - mówi pan Robert.
Kierowca osobówki dodaje na koniec, że w tym miejscu często w okolicach drogi można zobaczyć dziki i sarny, ale konie widział na tej drodze pierwszy raz.

W tym przypadku do nieszczęścia nie doszło. Kierowcy wykazali się wyjątkową ostrożnością i rozwagą. Należy podkreślić szybką interwencję pracowników Stada Książ, którzy natychmiast po zgłoszeniu, przybyli na miejsce zdarzenia i zabrali konie. Cała sytuacja trwała dosłownie kilka minut i zakończyła się szczęśliwie. Konie bezpiecznie zaprowadzono z powrotem do stajni. Żadne zwierzę nie ucierpiało. Jak nas poinformowano w Stadzie Książ, do sytuacji doszło na skutek ucieczki koni z pastwiska. Najpierw uciekł jeden koń, a za nim podążyły następne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group