Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koniec kontroli granicznej

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 lipca 2012, 6:17
Aktualizacja: 6:46
Autor: Angela/Jelonka.com
Fot. S.G
Ponad 25 tys. osób zostało skontrolowanych podczas przywróconej w Polsce kontroli granicznej w okresie Euro 2012’. Skontrolowano ponad 12 tys. cudzoziemców z Czech (ponad 70%), Rosji, Niemiec i Słowacji. Zatrzymano tylko jednego Rosjanina, który w paszporcie miał marihuanę.

Kontrole w całym kraju prowadzone były w rejonach byłych 15 głównych przejść granicznych na granicy lądowej, dwóch portach morskich i 6 lotniskach.

- Łącznie w okresie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy wewnętrznej UE wytypowano do kontroli i skontrolowano ponad 25 tys. osób poruszających się głównie pojazdami, ale również samolotami, pociągami i promami morskimi. Kontrola została ukierunkowana na ruch cudzoziemców. Na granicy polsko-czeskiej skontrolowano ponad 12 tys. osób, głównie cudzoziemców z Czech (ponad 70%), Rosji, Niemiec i Słowacji. Tylko jedna osoba została zatrzymana – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymano tylko jedną osobę. Rosjanin podczas legitymowania w Jakuszycach okazał funkcjonariuszom paszport, w którym znajdował się woreczek z zawartością suszu roślinnego. W wyniku dalszych czynności, z użyciem psa służbowego wyszkolonego do wykrywania narkotyków, w samochodzie którym poruszał się mężczyzna, odnaleziono kolejny woreczek z narkotykami. Tester narkotykowy wskazał, że była to marihuana. Mężczyzna oświadczył, że susz zakupił na potrzeby własne w Pradze w Czechach.

- Czynności w ramach przywrócenia tymczasowo kontroli na granicy wewnętrznej były prowadzone w okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012r i w zakresie dostosowanym do aktualnych potrzeb. Nie spotkały się z negatywnym odbiorem ze strony podróżnych. Nie spowodowały też - wbrew wcześniejszym obawom - utrudnień w ruchu drogowym i opóźnień w ruchu kolejowym – zapewnia por. SG Renata Sulima.

W prowadzeniu działań Straż Graniczną wspierała Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Inspekcja Transportu Drogowego, a w zabezpieczeniu logistycznym również Straż Pożarna.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group