Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 kwietnia 2015, 9:00
Aktualizacja: 14:51
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu odbył się XII Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, zorganizowany w ramach trwającego w tej szkole XIII Tygodnia Kultury Brytyjskiej.

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbywa się w tej placówce co roku, za każdym razem wzbudzając wielkie zainteresowanie szkół podstawowych. Od zeszłego roku konkurs ma rangę regionalną. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 10 szkół: PSP nr 37, PSP nr 6,PSP nr 5 , PSP nr 1, PSP nr 15, PSP nr 26, PSP nr 28 i PSP nr 30 z Wałbrzycha, a także Zespół Szkół Fundacji "SGM-K", Zespół Szkolno-Przedszkolny z Sokołowska i PSP nr 1 ze Szklarskiej Poręby.

Konkurs podzielony był na dwie części - pisemną i ustną. W części pisemnej pojawiły się testy dotyczące tradycji i kultury Wielkiej Brytanii. Jako że był to konkurs drużynowy, trzy drużyny które zebrały podczas testu najwięcej punktów przechodziły do fazy drugiej - etapu finałowego. Był to etap odpowiedzi ustnych na pytania zadawane przez prowadzących konkurs, lub opisywanie wyświetlanych zdjęć. Zwycięska drużyna oprócz nagród rzeczowych otrzymała statuetkę Najlepszej Szkoły jeżeli chodzi o wiedzę o Wielkiej Brytanii.

W konkursie najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, na drugim miejscu znalazła się drużyna z PSP nr 28 w Wałbrzychu a trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy konkursu - PSP nr 5 w Wałbrzychu. Jeżeli chodzi natomiast o wyniki indywidualne, to najlepsza była Dominika Zduniak z PSP nr 5, na drugim miejscu Joanna Sulanowska również z PSP nr 5 a trzecie miejsce zajął Jakub Ocharski z PSP nr 28.

Na uczestników Konkursu i zaproszonych gości poza emocjami konkursowymi czekały takie atrakcje jak między innymi występy artystyczne, nauka piosenek, prezentacja strojów, pokaz i nauka walca angielskiego. Odbyła się też prezentacja „Jak mierzą wzrost w Wielkiej Brytanii” a w ramach XIII Tygodnia Kultury Brytyjskiej zorganizowano również konkurs plastyczny i literacki.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Male 17-04-2015 10:58
Bardzo dobrze nich się uczą o tym miejscu do którego niebawem wyemigrują, może im będzie tam lepiej założyć rodzinę i spokojniej żyć.
~meksyk 17-04-2015 16:35
Taaaak. Uczcie się o kraju, w którym - to bardzo prawdopodobnie - przyjdzie Wam żyć, mieszkać i pracować, mieć rodzinę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group