• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 1:39
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3632
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Kopalnia Filmów” – nowa propozycja dla miłośników kina

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 listopada 2018, 9:21
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, na której został przedstawiony nowy projekt, skierowany do miłośników ciekawego kina z Polski i ze świata: „Kopalnia Filmów”.

Festiwal „Kopalnia Filmów” odbędzie się w dniach od 13 do 17 listopada. W ramach Festiwalu prezentowane będą ciekawe, cenne, wartościowe, a wręcz fascynujące filmy polskie, ukraińskie, czeskie i estońskie. Jako że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest „Wolność”, a tematyka związana z odwagą, bohaterstwem, poświęceniem i dążeniem do różnie rozumianej wolności będzie się wyraźnie przebijać w wybranych produkcjach filmowych, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Oprócz projekcji filmowych podczas Festiwalu odbędą się też występy artystyczne dwóch grup: Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i grupy artystycznej "Sunflower School Theatre" z miejscowości Rivne na Ukrainie i wystawa fotografii. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Program Festiwalu „Kopalnia Filmów” wygląda następująco:

13 listopada – Wałbrzych

Biblioteka Multimedialna na Podzamczu: godzina 9.30 – pokaz filmu „Kamienie na szaniec”, prelekcja i spotkanie z gościem specjalnym, godzina 12.00 – pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”, również poprzedzona prelekcją, natomiast w Bibliotece pod Atlantami o godzinie 16.00 odbędzie się pokaz filmu „Butelki zwrotne”.

14 listopada - Wleń – Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki

Godzina 10.30 – pokaz filmu „Kamienie na szaniec”, godzina 13.00 – pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”, godzina 17.30 – występ ukraińskiej grupy artystycznej z Rivne i o godzinie 18.00 pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”, po którym nastąpi spotkanie z gośćmi specjalnymi.

15 listopada – Walim - Centrum Kultury i Turystyki

Godzina 11.00 – pokaz filmu „Kamienie na szaniec” – dla szkół i godzina 13.30 – pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” – również dla szkół. O godzinie 17.00 odbędzie się występ ukraińskiej grupy artystycznej z Rivne, a o 17.30 pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” i spotkanie z gośćmi specjalnymi.

16 listopada – Wałbrzych

Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” – godzina 10.00 pokaz dla szkół - „Kamienie na szaniec”, prelekcja i spotkanie z gościem, godzina 12.30 – pokaz dla szkół filmu „Powstanie Warszawskie” oraz prelekcja. Biblioteka pod Atlantami – godzina 16.00 – pokaz filmu „Jazda”. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia – godzina 18.30 – „Photo Associations – Freedom Edition” – otwarcie wystawy fotograficznej Michała „Korwina” Piotrowskiego, po której nastąpi spotkanie z autorem, a o godzinie 19.00 – pokaz filmu „Chajtarma – Powrót”.

17 listopada – Wałbrzych

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia – godzina 12.00 – pokaz filmów „Ahto – w pogoni za marzeniami” oraz „OPTY-mista”, godzina 15.00 – pokaz filmu „Rodeo. Jak poskromić dziki kraj”. O godzinie 18.00 rozpocznie się Gala Finałowa, podczas której wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i ukraińska grupa artystyczna. Po występach zaplanowano pokaz filmu „Donbas” i spotkanie z gośćmi.

Organizatorem Festiwalu „Kopalnia Filmów” jest Fundacja "EMU" im. Elżbiety Marii Urbańskiej, a współorganizatorami Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Wśród partnerów projektu znalazły się takie instytucje jak: Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu, Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu i Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Dyrektorem Programowym Festiwalu jest Piotr Radecki. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Roman Szełemej - Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Obserwator_Rzeczywistości 7-11-2018 12:23
Z d***y same te filmy. Brakuje tylko bułgarsko-wietnamskiej produkcji o szewcu w jednym bucie oraz filmu mongolskiego o jedynym w Kałmucji hodowcy kur znoszących kwadratowe jaja. Pomysł fajny - wykonanie jak zwykle padło.
~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 7-11-2018 16:14
Zgadzam się z przedmówcą !! REPERTUAR Z DU.Y !!!
~wyzwalacz 7-11-2018 17:02
No i stręczenie ukraińskiej grupy przy polskim święcie narodowym budzi niesmak.A pokazywanie Chajtarmy (wygnania Tatarów z Krymu)to już przegięcie pały. Tatarzy krymscy służyli w Waffen-SS i za to spotkała ich słuszna kara.Nie pójdę bo nikt mi nie będzie propagował idei POLUKR-u.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group