Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4678
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Krzysztof Kwiatkowski starostą, a Iwona Frankowska jego zastępcą

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:11
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 8:27
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Krzysztof Kwiatkowski starostą, a Iwona Frankowska jego zastępcą
Fot. Robert Bajek
Dziś w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Podczas obrad ukształtował się skład Zarządu Powiatu.

Zgodnie przewidywaniami starostą został Krzysztof Kwiatkowski, który w tajnym głosowaniu uzyskał 9 głosów. Jego kontrkandydatką była Ewa Dorosz, na którą swój głos oddało 8 radnych.
- Dziękuję za zaufanie. Wyniki wyborów świadczą o tym, że mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego chcieli takiej koalicji. Stawiamy oczywiście na dalszy rozwój i inwestycje. Opozycję zapraszamy do merytorycznej współpracy - mówi nowy starosta.

- Krzysztof Kwiatkowski dał się poznać jako skuteczny samorządowiec, o czym świadczy 100 kilometrów wyremontowanych dróg i zrealizowanych wiele innych inwestycji - uważa radny Mirosław Potapowicz. - Jego kandydatura jest gwarantem dalszego rozwoju powiatu.

Krzysztof Kwiatkowski rekomendował na stanowisko wicestarosty Iwonę Frankowską, za której kandydaturą zagłosowało 11 radnych, przy 6 głosach "przeciw". Etatowym członkiem Zarządu Powiatu został Mirosław Potapowicz, a w skład Zarządu jako członkowie nieetatowi weszli jeszcze Marek Masiuk oraz Piotr Pol.
- To osoby z doświadczeniem w pracy w samorządzie, energiczne, którym dobro powiatu leży na sercu - mówi starosta Kwiatkowski.

Zanim doszło do wyboru starosty i Zarządu Powiat, wcześniej wybrano przewodniczącą rady i jej dwóch zastępców. Na przewodniczącą wybrano Sylwestrę Wawrzyniak, która wcześniej pełniła stanowisko przewodniczącej rady gminy w Czarnym Borze. Zyskała ona komplet głosów, bowiem nawet opozycja skłaniała się ku tej kandydaturze. Więcej emocji wzbudził wybór wiceprzewodniczących. Koalicja zgłosiła kandydatury Adama Zdeba i Stanisława Skrzyniarza, a opozycja wskazała na Ramonę Bukowską. W tajnym głosowaniu większością głosów wybrano Adam Zdeba i Stanisława Skrzyniarza.

Twoja reakcja na artykuł?

10
28%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
25
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group