Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4233
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Książęcy barek powrócił do Książa

Wtorek, 16 kwietnia 2024, 11:21
Aktualizacja: 12:23
Autor: red
Wałbrzych: Książęcy barek powrócił do Książa
Fot. Zamek Książ
Niezwykły historyczny obiekt po prawie 80 latach powrócił do Zamku Książ w Wałbrzychu. Pragnący zachować anonimowość darczyńca przekazał w darze barek na kółkach z którego książętom Hochberg von Pless serwowano napoje ciepłe i gorące, a przede wszystkim luksusowe alkohole.

Barek przekazał w połowie kwietnia darczyńca, który prosi, aby nie używać w komunikacie jego danych personalnych, tylko pseudonim artystyczny, pod którym publikuje książki, to jest Franciszek Moore. Jest on autorem książki pt. „Wszyscy zginiecie” tom 1 i 2, w przygotowaniu jest tom 3. To trylogia horrorów, których akcja rozgrywa się w Świebodzicach i na Książu. W drugim tomie powieści opisana jest historia barku.

Barek wyjechał z zamku w 1945 lub 46 roku. Został sprzedany przez czerwonoarmistów za przysłowiową flaszkę. Nabył go pan ze Świebodzic, z jego rąk trafił do kolejnego świebodziczanina, aby ostatecznie zostać podarowanym pani pielęgniarce (mamie naszego darczyńcy). Jako że w domu nie było miejsca i zapotrzebowania na taki mebel, barek przeleżał na strychu, a Franciszek Moore postanowił, że powinien wrócić do domu, czyli do Książa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
75%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group