Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3383
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kto dołoży do budowy wieży?

Piątek, 3 lutego 2023, 8:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Kto dołoży do budowy wieży?
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
O budowie wieży widokowej w Parku Sobieskiego informujemy naszych czytelników co jakiś czas i czas zaprezentować nowe wątki dotyczące tego zadania.

Nie tak dawno prezydent Roman Szełemej poinformował, że w przetargu na budowę wieży widokowej w Parku im. Jana III Sobieskiego wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich jest zbliżona do kosztorysu wykonawczego jaki posiada Gmina Wałbrzych. W budżecie na ten cel Gmina ma aktualnie przewidziane 6,7 mln zł, ale jest zdeterminowana, aby obiekt ten powstał.

- Szukamy oszczędności na innych zadaniach, aby wieża wybudowana została w planowanym terminie. Aktualnie trwa analiza ofert pod kątem formalnym - informuje prezydent Roman Szełemej.

Warto przypomnieć, że budowa wieży widokowej to trzeci etap rewitalizacji Parku im. Jana III Sobieskiego (razem z modernizacją ścieżek - 550 m). Na ten cel miasto pozyskało 4.5 mln zł z rządowego programu inwestycyjnego na projekty inwestycyjne związane z turystyką.

- Dwa lata temu środki, które przeznaczyliśmy na to zadanie byłyby wystarczające, ale teraz wobec wzrostu cen, ta kwota nie wystarczy na realizację zadania - informuje prezydent. - Do budowy wieży, ścieżek i całej zaplanowanej infrastruktury trzeba będzie dołożyć. W przetargu wpłynęły dwie oferty - jedna na około 10 milionów złotych, a druga na około 18 milionów złotych.

Jak widać różnica między tymi ofertami jest olbrzymia. Gmina zapewnia, że podjęła wszelkie możliwe działania, by zainteresować firmy specjalizujące się w takich budowlach, do udziału w przetargu. Przyniosło to o tyle efekt, że zgłosiły się dwie wspomniane firmy. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele przetargów organizowanych przez samorządy nie jest rozstrzyganych, bo nie ma chętnych do przystąpienia do nich, to ta sytuacja cieszy. Mniej za to cieszy fakt, że do budowy trzeba będzie dołożyć kolejne środki z budżetu gminy Wałbrzych. Oferty są obecnie analizowane i być może zapadnie decyzja, by te brakujące około 3 miliony złotych dołożyć do tego zadania. I tak zapewne z czasem się stanie, tym bardziej, że zawieszony został budżet partycypacyjny.

Twoja reakcja na artykuł?

11
28%
Cieszy
5
13%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
23%
Złości
14
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group