Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3247
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kto pamięta Koksownię "Mieszko"?

Wtorek, 14 maja 2024, 7:25
Aktualizacja: 9:16
Autor: red
Wałbrzych: Kto pamięta Koksownię "Mieszko"?
Fot. organizatorzy
Koksownia "Mieszko" na niezwykłych zdjęciach Andrzeja Rutyny. Wernisaż w Starej Kopalni już w sobotę.

Na wystawie „Zapis Koksownia” zobaczymy zdjęcia, które Andrzej Rutyna wykonał w koksowni Mieszko. Wernisaż odbędzie się w sobotę 18 maja o godzinie 17.00 w Multimedialnej Galerii Obrazu. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa przywołuje realia polskiej przemysłowej rzeczywistości z okresu PRL. Pokazuje klimat tamtych czasów poprzez pryzmat przemysłowej infrastruktury i ludzkich zmagań. Każde zdjęcie oddaje
unikalne detale i pobudza wyobraźnię.

- Po zniesieniu stanu wojennego, w połowie 1983 roku postanowiłem zrealizować swoje plany przystąpienia do Związku Polskich Artystów Fotografików. Obserwując wtedy wałbrzyski ponury pejzaż z jego dymami, zainteresowałem się Koksownią Mieszko, uruchomioną jeszcze w 1906
roku. Wtedy zapadła decyzja, że mój zestaw do ZPAF będzie zawierał fotografie z tego właśnie miejsca - wspomina Andrzej Rutyna.

Andrzej Rutyna urodził się w 1947 roku we Wrocławiu. Fotografią zainteresował się jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1979 roku przeniósł się z Wrocławia do Wałbrzycha. Prowadził między innymi Wałbrzyską Galerię Fotografii, w której przez dziesięć lat zorganizował ponad sto wystaw. Od 1985 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group