Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3149
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Kulturalna uczta

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 10:20
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Kulturalna uczta
Fot. organizatorzy
Trzy teatry z Ukrainy i muzyka na żywo, tak bawili się mieszkańcy Jedliny–Zdroju i goście podczas tegorocznych dni miasta.

W pierwszy dzień królował Antoni Czechow za sprawą Lwowskiego Teatru Woskresinnia, który przedstawił wzruszający dramat „Mewa”. Spektakl, zawierający efekty pirotechniczne odbył się po zapadnięciu zmroku, co potęgowało doznania artystyczne. Teatr Woskresinnia gościł w Jedlinie-Zdroju po raz drugi. Wcześniej aktorzy prezentowali inne dzieło Czechowa - „Wiśniowy Sad.”
             
Drugi dzień rozpoczął koncert kłodzkiego zespołu „The Soul Sweepers”, który zwyciężył tegoroczny konkurs „Open Stage” w Jedlinie-Zdroju. Przy ostrych i łagodnych dźwiękach rocka publiczność czekała na koniec opadów deszczu i kolejny występ muzyczny. Krakowska kapela Max Klezmer Band, w międzynarodowym składzie, zaprezentowała własne interpretacje jazzowe.
Finał wydarzenia, to wspólny spektakl „Przystanek Klaunada” Kijowskiego Teatru Ulicznego Highlights i Lwowskiego Teatru Vuala. Gromkie śmiechy publiczności, tej młodszej, jak i bardziej wiekowej, potwierdziły wysoki poziom występu gości ze wschodu.
Podczas Dni Jedliny-Zdroju nie zabrakło tradycyjnego powitania nowych mieszkańców miasta. Urodzeni w 2020 i 2021 roku otrzymali od Przewodniczącej Rady Miasta Mai Drapich oraz Burmistrza Leszka Orpla specjalne certyfikaty i upominki.
           
Jedlina-Zdrój jest źródłem aktywności nie tyko fizycznej, ale i kulturalnej. Tego lata udowodniliśmy to organizując mnóstwo wydarzeń w ramach „Strefy Sztuki” jak i świętując dni miasta z artystami prezentującymi najwyższy światowy poziom. Wróciliśmy do tradycji i patrząc na reakcje widzów, był to świetny pomysł.
         
Dni Jedliny-Zdroju odbywały się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Organizację imprezy wsparli: Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”, bistro „zWolna”, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Fundacja Edukacji Europejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group