Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kwarantanna wciąż funkcjonuje

Piątek, 27 marca 2020, 6:46
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2020, 8:21
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kwarantanna wciąż funkcjonuje
Fot. KMP Wałbrzych
Codziennie rano na ulice powiatu wałbrzyskiego wyrusza kilka policyjno – wojskowych patroli, których zadaniem jest kontrola osób przebywających na kwarantannie. Patrole otrzymują codziennie listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. Wszystkie sprawdzenia są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną.

Od 24 marca wałbrzyscy policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonych miejscach. Miejsc do kontroli z dnia na dzień przybywa, dlatego w tym trudnym okresie wsparcie żołnierzy to dla policjantów duża pomoc, która znacznie przyczyni się do zapewnienia ciągłości służb na terenie naszego miasta i dbania o nasze wspólne bezpieczeństwo. Skład patrolu to jeden policjant i dwóch żołnierzy. W trakcie kontroli policjanci i żołnierze dzielą się obowiązkami. Podczas sprawdzenia policjant dzwoni telefonem bądź domofonem do osoby przebywającej w kwarantannie, pyta o stan zdrowia i o doraźne potrzeby. Rola żołnierzy polega na pomocy policjantom, odnotowywaniu potrzeb i oczekiwań osób przebywających w kwarantannie, tudzież w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć pod wskazany adres. Wszystkie kontrole są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Oczywiście patrole wyposażone są w potrzebne środki ochronne – maseczki, kombinezony, rękawiczki, by w razie potrzeby mogły zostać użyte.

Przypomnijmy, że wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Ponadto ich zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa opisanego w art. 160§1KK lub 161§2KK, za co grozi kolejno kara do trzech i do roku pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
3
30%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group