Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5392
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Łatwowierny senior

Piątek, 25 lutego 2022, 8:18
Autor: red
Wałbrzych: Łatwowierny senior
Fot. KMP Wałbrzych
O tym, że nie wolno reagować na żadne prośby o zalogowanie się do konta bankowego, podanie numeru telefonu, hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora do banku, wiadomo od dawna. Wciąż natomiast brakuje nam czujności w sytuacjach, w których złodziej pojawia się pozornie z dala od naszego konta bankowego.

Wałbrzyscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padł 76-letni mieszkaniec naszego miasta. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował policjantów, że kilka dni temu wszedł w link zamieszczony na stronie internetowej dotyczący możliwości szybkiego zarobku. Warunkiem było wpłacenie kwoty w wysokości 900 zł. Pieniądze te miały następnie same „pracować na siebie”.

Wpłacając blisko tysiąc złotych i wypełniając załączony do informacji formularz kontaktowy, 76-latek „przekazał” swoje podstawowe dane, adres e-mail i nr telefonu. Już po kilku dniach z mężczyzną skontaktował się telefonicznie konsultant, podająca się za przedstawiciela firmy. Mężczyzna przedstawił 76-latkowi wizję szybkiego i łatwego zarobku. Przesłał seniorowi link, dzięki któremu - po jego otwarciu przez pokrzywdzonego - uzyskał dostęp do jego komputera. Następnie wykonując polecenia "konsultanta" mężczyzna zalogował się na stronę internetową swego banku. To wystarczyło aby oszust „wyczyścił” konto wałbrzyszaninowi na ponad 70 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
5
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group