Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Legenda polskiego metalu zagra w Wałbrzychu

Sobota, 26 marca 2011, 18:37
Aktualizacja: 18:39
Autor: MiM
Wałbrzych: Legenda polskiego metalu zagra w Wałbrzychu
Fot. zespół
Fani mocnej muzyki mają kolejny powód do zadowolenia. Już w niedzielę, 27 marca, w Hotelu Maria w Wałbrzychu wystąpi Kat z Romanem Kostrzewskim na czele.

Kat jest z pewnością jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny metalowej. Powstała w 1979 roku formacja uważana jest za jednego z prekursorów heavy metalu w naszym kraju. Nie bez powodu Kat obok TSA i Turbo należy do grupy określanej mianem Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu.

W 2004 roku doszło do rozłamu w grupie. Piotr Luczyk, gitarzysta i założyciel Kata, nie zaakceptował linii wokalnych Romana Kostrzewskiego i usunął go z zespołu, podobnie jak perkusistę Ireneusza Lotha. W 2005 roku, z Henrym Beckiem na wokalu, wydany został album "Mind Cannibals", który nie został zbyt ciepło przyjęty przez fanów starego Kata.

W tym samym roku Kostrzewski wspólnie z Lothem powołali do życia grupę Kat & Roman Kostrzewski, odcinając się od Luczyka i próbując przywrócić Katowi klimat sprzed lat. Premiera pierwszej studyjnej płyty zapowiadana jest na 3 kwietnia.

Kat & Roman Kostrzewski wystąpi w niedzielę, 27 marca w wałbrzyskim Hotelu Maria. Bilety można nabywać w Marii, ul. Wrocławska 134b, w cenie 35 zł (w dniu koncertu 40 zł).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group