Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lekcja wychowania obywatelskiego dla rodziców

Czwartek, 15 września 2011, 17:49
Aktualizacja: 17:50
Autor: Sven
Wałbrzych: Lekcja wychowania obywatelskiego dla rodziców
Fot. Sven
Hasła zachęcające do udziału w wyborach pojawiły się na korytarzach Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu. Autorami akcji są członkowie, działającego w szkole, Klubu Aktywnego Obywatela.

- To jeden z przejawów działalności Klubu Aktywnego Obywatela, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich i prospołecznych. Hasła, które uczniowie ułożyli nie mają cech agitacji politycznej, a jedynie zachęcają do udziału w wyborach – mówi opiekująca się klubem Iwona Wal.

Kartki z hasłami powstały w ramach zajęć na „Wiedzy o społeczeństwie”. Przedmiot ten zakłada, miedzy innymi, kształtowanie postaw obywatelskich, a udział w wyborach jest jedną z nich.

Uczniowie gimnazjalni niezwykle rzadko posiadają już prawa wyborcze, ale podejmowanie działań, w wyniku których będą uważali udział w głosowaniach za coś naturalnego i oczywistego przyczyni się do wyplenienia patologii, jakiej byliśmy świadkami w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Działalność Klubu Aktywnego Obywatela nie ogranicza się jedynie do spektakularnych akcji. W planach na ten rok szkolny mają także spotkania z radnymi wszystkich szczebli, parlamentarzystami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Zamierzają przepytać zapraszanych gości na temat funkcjonowania samorządu oraz problemów, z którymi na co dzień się stykają. Wierzymy, że po takich spotkaniach wszystkie strony będą bogatsze w doświadczenia, a dorośli ochoczo ruszą do pracy, zainspirowani pomysłami młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group