Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4532
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Leśne patrole

Środa, 28 grudnia 2022, 12:41
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Leśne patrole
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną środę na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim pojawiły się patrole policjantów z Boguszowa–Gorc, których wspierali dodatkowo funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu.

21 grudnia funkcjonariusze z Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach wspólnie z policjantami z Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu używając samochodów terenowych przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili między innymi tereny leśne położone w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.

Podczas przeprowadzonych działań mundurowi wylegitymowali dwanaście osób, dokonali czterech kontroli pojazdów, ujawniając przy tym sześciu sprawców wykroczeń.

Takie działania mają na celu zapobieganie niszczeniu środowiska naturalnego, kłusownictwu czy chociażby kradzieży drewna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
15%
Cieszy
3
15%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
20%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group