Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Leśni szkodnicy

Sobota, 17 lipca 2021, 8:19
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Leśni szkodnicy
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
W zeszły weekend, w ramach wspólnej akcji, Straż Leśna i Policja patrolowała lasy pod kątem wykroczeń polegających na wjazdach do lasu osób do tego nieuprawnionych.

Akcja była głównie nakierowana na zwalczanie procederu polegającego na jeżdżeniu po lasach crossami i quadami oraz samochodami terenowymi. W wyniku akcji zostało wystawionych kilka mandatów, pouczeń, a także zostały skontrolowane pojazdy osób, które niezgodnie z prawem wjechały na nich do lasu.

- O problemie quadów i crossów w lasach pisaliśmy już wielokrotnie i na ten temat było już wiele dyskusji. Proceder ten nie tylko powoduje szkody w lesie, płoszy zwierzynę i zakłóca spokój i ciszę, ale przede wszystkim stanowi duże zagrożenie dla turystów i zwyczajowo utrudnia im korzystanie z lasu w sposób zgodny z prawem. Niestety, prawie każdego dnia dostajemy telefony od osób, którym przeszkadza ryk silników, lub które czują się zaniepokojone tak szybko i blisko poruszającymi się po drogach pojazdami.
Często wspominaliśmy, że wspólne akcje różnych służb przynoszą najlepsze efekty przy zwalczaniu tego szkodnictwa leśnego i ta ostatnia jest tego przykładem. Podobne z pewnością będą powtarzane i to przede wszystkim teraz - w sezonie turystycznym - informuje Nadleśnictwo Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

37
77%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
4
8%
Złości
3
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group