Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5253
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Leszek Orpel z absolutorium

Piątek, 2 lipca 2021, 6:49
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Leszek Orpel z absolutorium
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
30 czerwca 2021r. odbyła się XXXII Sesja Rady Miasta Jedlina–Zdrój, podczas której Radni jednogłośnie udzielili Burmistrzowi Miasta Leszkowi Orplowi absolutorium za rok 2020.

Zgodnie z procedurą, radni udzielili wotum zaufania Burmistrzowi Miasta, będącym konsekwencją przedstawionego Raportu o stanie Gminy za rok 2020, następnie zapoznali się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie sprawozdania Burmistrza Miasta z wykonania budżetu Gminy Jedlina-Zdrój za 2020 rok, pozytywną opinią Komisji Rewizyjnej, a następnie podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok. Po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat wniosku o udzielenie absolutorium Radni przystąpili do głosowania uchwały w sprawie udzielenia absolutorium.

Komisja Rewizyjna we wniosku podkreśliła właściwe kierunki działań Burmistrza Miasta związane z pozyskiwaniem środków z zewnątrz, a także realizację inwestycji zwiększających atrakcyjność turystyczną Jedliny-Zdrój, w tym m.in.

1) Przebudowę OPS-u na Centrum Usług Socjalnych w ramach projektu noszącego nazwę „Budowa Centrum Socjalnego wraz z zapleczem w Gminie Jedlina-Zdrój”,

2) Zakończenie adaptacji pomieszczeń budynku szkolnego przy ul. Słowackiego 5 na żłobek w Jedlinie -Zdroju,

3) Kontynuację programu „Ograniczenie niskiej emisji w uzdrowisku Jedlina – Zdrój. Zmiana sposobu ogrzewania – wymiana pieców”,

4) Modernizację budynku Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej

6) Budowę treningowego toru rowerowego Single Track.

i wiele innych działań mających na celu rozwój i poprawę infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej w naszym mieście m.in. dalsza rewitalizacja zdegradowanych podwórek, oczyszczanie terenów zielonych, miejsc aktywności i wypoczynku.

W dalszym ciągu systematycznie prowadzone są działania na rzecz poprawy czystości i estetyki miasta, działania na rzecz promocji Gminy i pozyskiwania inwestorów zewnętrznych to również ważny argument w zakresie pozytywnej opinii dla Burmistrza Miasta Jedlina – Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
1
6%
Złości
7
44%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group