Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3749
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Książ: Letnia Akcja Kulturalna w Książu

Czwartek, 7 lipca 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:02
Autor: Sven
Wałbrzych/Książ: Letnia Akcja Kulturalna w Książu
Fot. William-Es
Ogólnopolski Teatr William–Es od kilku lat współtworzy wakacyjną ofertę kulturalną Zamku Książ. W tym roku proponuje LAK.

W ramach Letniej Akcji Kulturalnej Teatr William-Es zaprezentuje dwa spektakle, po jednym dla dorosłych i dla dzieci.
Najpierw, 23 lipca, w sobotę o godzinie 19:00 wystawiona zostanie sztuka pt. „Romeo i Julia – historia starsza od Szekspira”. Spektakl został zrealizowany w formie klasycznej, na podstawie noweli Luigi da Porta „Romeo i Julia”, napisanej sto lat przed narodzinami Szekspira.

28 sierpnia, w czwartek o godzinie 12:00, teatr wystawi jedną z pozycji „Bajkowej Sceny Teatru William-Es” w ramach „Poranka teatralnego”, który najprawdopodobniej odbędzie się w warunkach plenerowych na północnym tarasie zamku, jeżeli tylko dopisze pogoda. Jeśli aura okaże się nie być łaskawą, spektakl odbędzie się we wnętrzu zamku.

Podobnie jak w przypadku Spektaklu 23 lipca, wstęp na bajkę, zarówno dla dzieci jak i dorosłych będzie bezpłatny.

Opis widowiska planowanego na 23 lipca znajduje się na stronie internetowej Teatru William-Es. Zainteresowani znajdą tam także galerię zdjęć z widowiska oraz materiał filmowy.

Dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego S.A. Dolnośląskiemu Oddziałowi Obrotu Gazem we Wrocławiu Gazownia Wałbrzyska - mecenasowi organizowanych widowisk, wstęp na spektakle będzie bezpłatny.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group