Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2393
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lichota promuje Wałbrzych

Środa, 16 września 2020, 14:49
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2020, 8:27
Autor: red
Wałbrzych: Lichota promuje Wałbrzych
Fot. użyczone
16 września Urząd Miejski w Wałbrzychu zaprezentował nowy film promocyjny miasta. Główną rolę zagrał w nim jeden z Ambasadorów Wałbrzycha, aktor Leszek Lichota.

Zdjęcia do filmu powstawały od czerwca do sierpnia b.r., a ekipa filmowa spędziła na planie siedem dni zdjęciowych. W realizację projektu zaangażowanych było niemal trzydziestu mieszkańców naszego miasta: to oni bowiem, obok głównego bohatera i narratora całej opowieści, wcielili się w rolę aktorów w spocie. Na ekranie zobaczymy kilkanaście wałbrzyskich lokacji – począwszy od Zamku Książ czy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, poprzez Palmiarnię, Plac Magistracki i Harcówkę w Parku Sobieskiego, skończywszy na mniej znanych turystycznie miejscach, takich jak legendarne boisko koszykarskie Alkatraz, dzielnica Nowe Miasto czy Ogrody Działkowe „Podzamcze”.

Głównym założeniem filmu było pokazanie historii i klimatu miasta poprzez jego prawdziwych mieszkańców. Jak mówi Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:
- Wałbrzych to miasto, które dzięki ciężkiej pracy wielu osób ciągle zmienia się na lepsze. To miasto dumnych i pracowitych ludzi. Cieszę się, że film, który udało nam się zrealizować stawia na prawdziwość i emocje. Ważne jest również to, że wystąpili w nim praktycznie sami wałbrzyszanie z krwi i kości, w tym nasz Ambasador Leszek Lichota. Wszystkim im serdecznie za to dziękuję!

Spot funkcjonować będzie w dwóch wersjach: 30-sekundowej (emisja w TV oraz w kinach) oraz pełnej, 60-sekundowej (Internet). W dłuższej wersji wykorzystano również ujęcia nagrywane taśmą filmową 16mm Kodak VISION3. Docelową, półminutową wersję zobaczyć będą mogli widzowie kilku telewizji ogólnopolskich i lokalnych, m.in. na Śląsku czy w aglomeracji łódzkiej.

Film w wersji 30-sekundowej:


Film w wersji 60-sekundowej:

Za realizację całego projektu (scenariusz, reżyseria, produkcja) odpowiada krakowska firma Bartosz Dembiński PR•Komunikacja (www.bartoszdembinski.pl). Film wpisuje się w dotychczasowe działania promocyjne Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu pod hasłem przewodnim „Wałbrzych. Miasto do odkrycia”.

Twoja reakcja na artykuł?

45
76%
Cieszy
7
12%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group