Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Licytacja na rzecz wałbrzyskiego hospicjum

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 11 lutego 2012, 4:09
Aktualizacja: Niedziela, 12 lutego 2012, 7:37
Autor: Sven
Fot. Sven
Za 26 obrazów i dwie rzeźby uzyskano ponad cztery tysiące złotych na licytacji, która odbyła się w piątkowe popołudnie w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu.

Wśród licznych gości zainteresowanych licytacją wystawionych prac plastycznych widzieliśmy poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską oraz radnych miejskich: Danielę Sprytulę, Renatę Wierzbicką, Roberta Rozmuskiego i Zdzisława Dobrowolskiego. Wszyscy zawzięcie licytowali, dokładając się tym samym do wsparcia wałbrzyskiego hospicjum. W dobry nastrój wprawił licytujących Chór Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, natomiast na zakończenie na wszyscy mogli liczyć na ciepły poczęstunek.

Jako pierwszą wystawiono pracę Karoliny Ślusarczyk. Autorka jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wielokrotną laureatką ogólnopolskiego konkursu „Świat bez barier”. Autorka licytując telefonicznie nabyła własna pracę za 410 złotych. Jedna z prac została sprzedana za 610 złotych. Ceny pozostałych zwykle mieściły się między stu a dwustu złotymi.

Ostatecznie uzyskano kwotę 4190 złotych, która w całości zasili kasę wałbrzyskiego hospicjum.

Jedną z osób, które bardzo aktywnie licytowały była poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska:
- Często biorę udział w takich licytacjach. Myślę, że każdy, kto ma w sobie choćby trochę empatii wspomaga ludzi w potrzebie. To jest jedna z form takiej pomocy. Wałbrzyskie hospicjum spełnia ważną funkcje społeczną, dlatego tu jestem i licytuję. Poza wszystkim, te prace są naprawdę piękne – mówiła poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Z przebiegu licytacji zadowolona była Henryka Kowalczyk:
- Ja się bardzo cieszę, że licytacja się udała. Myślę, że gdyby było więcej prac, to również zostałyby kupione. Wydatków mamy mnóstwo. Powszechnie znana prawda jest taka, że żadne hospicjum nie jest w stanie utrzymać się z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pokrywa 70 – 80 % kosztów. Prowadzimy bardzo szeroką działalność. Poza hospicjum stacjonarnym, jeździmy do pacjentów w całym powiecie i kilku ościennych. Wspomagamy także rodziny chorych. Działamy dzięki dobrej woli wielu ludzi, którzy bezinteresownie nas wspomagają – stwierdziła Henryka Kowalczyk z wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group