Sobota, 18 kwietnia 2009, 20:27
Aktualizacja: 20:28
Autor: piasek
Górnik PWSZ pokonał 2:0 rezerwy Miedzi Legnica
Piłkarze Górnika PWSZ nie zwalniają tempa. Wałbrzyszanie „wzięli” kolejną przeszkodę w drodze do III ligi. Biało–niebiescy długo prowadzili z Miedzią II Legnica tylko 1:0 i dopiero w końcówce trafienie Adriana Moszyka uspokoiło ich skołatane nerwy.

Od początku meczu było widać kto będzie dyktował warunki gry. Gospodarze momentalnie rzucili się na rywali, jakby chcieli im już w pierwszej połowie wybić z głów marzenia o wywiezieniu z Wałbrzycha choćby remisu. W pierwszych 20 min strzelali kolejno Tomasz Wepa, Grzegorz Michalak i Bartosz Konarski, ale bez powodzenia. Gdy w pierwszej linii nie szło najlepiej napastnikom i pomocnikom, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć obrońca, Dariusz Michalak. Przebiegł on z piłką kilkadziesiąt metrów, mijając po drodze dwójkę rywali. Wpadł w pole karne i całą akcję zakończył sprytnym strzałem między nogami bramkarza rezerw Miedzi. Górnicy objęli zasłużone prowadzenie, ale nie zamierzali spocząć na laurach.
Podopieczni Roberta Bubnowicza kontynuowali ofensywę, ale bez efektu bramkowego. Mimo kilku dogodnych okazji do zmiany wyniku, na przerwę gospodarze schodzili ze skromnym prowadzeniem. Taki wynik mógł zapowiadać emocje w drugiej połowie, bo przypadkowa akcja i gol przyjezdnych, dodałaby pikanterii potyczce.
Nic jednak z tych rzeczy. Po zmianie stron nadal dominowali Górnicy, którym wciąż pod bramką rywali brakowało wykończenia akcji. W 59 i 60 min wałbrzyszanie dwukrotnie powinni podwyższyć prowadzenie. Najpierw jednak strzał Grzegorza Michalaka sparował Daniel Główka, a po chwili Bartosz Konarski nie trafił z bardzo bliska w światło bramki. Te sytuacje mogły się zemścić w 61 min, kiedy z woleja pięknie uderzył Sebastian Przybyłko. Damian Jaroszewski był jednak w tej sytuacji na posterunku. W 66 min wydawało się, że już nic nie uchroni gości przed utratą gola. Sam na sam z bramkarzem Miedzi znalazł się Dominik Janik, ale Daniel Główka wyszedł z pojedynku znów obronną ręką. W końcu w 83 min skapitulował po raz drugi. Adrian Moszyk precyzyjnie przymierzył z około 15 m. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Zwycięstwo może mało okazałe, ale liczą się 3 pkt w walce o awans do III ligi.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Michalak (23), 2:0 Moszyk (83)
Górnik PWSZ: Jaroszewski – D. Michalak, Majka, Przerywacz, Wojtarowicz, G. Michalak, Wepa, Morawski, Tobiasz (82 Rytko), Konarski (63 Moszyk), Janik.
Miedź II: Główka – Sabat (46 Wyżga), Niewiadomski, Spaczyński, Kulikowski (46 Kalicki), Strojek (46 Czuchnicki), Przybyłko, Zieliński, Łodyga, Ławkiel, Jasik.
Żółte kartki: Tobiasz, Rytko oraz Wyżga, Strojek
Sędziował: Arkadiusz Staśkiewicz (Wrocław)