• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 12:59
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2706
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

List otwarty ZNP do radnych SLD

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 grudnia 2011, 12:32
Aktualizacja: 12:42
Autor: Sven
Fot. użyczone
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował o dialog w sprawie wałbrzyskiej oświaty. Skrytykował także radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej zarzucając im nierealizowanie przedwyborczych programów i upolitycznianie samorządu.

LIST OTWARTY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO ODDZIAŁ POWIATOWY W WAŁBRZYCHU DO RADNYCH GMINY WAŁBRZYCH

Śledząc konsultacje społeczne prowadzone przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha w sprawie projektu zmiany organizacji sieci szkół wałbrzyskich, stwierdzamy, że są to spotkania w dzielnicach a nie konsultacje ze środowiskiem.
Brak dialogu, wywołuje złość i protesty, a wszystko z obawy przed bezwzględnym czynnikiem ekonomicznym, który stał się logo podejmowanych uchwał.

Szanowni Radni z Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przecież zostaliście wybrani do reprezentowania mieszkańców i ich żywotnych interesów w tym oświatowych i edukacyjnych prezentowanych w programach przedwyborczych w swoich okręgach. Wasza partyjna podległość jest wyrazem upolitycznienia samorządu i godzi w demokrację.

Propozycja umieszczenia uczniów w sąsiednich szkołach spowoduje:
- obniżenie jakości nauczania,
- konflikt w grupach dziecięcych i młodzieżowych,
- zaniedbanie obowiązku szkolnego,
- utrudnienie z możliwości korzystania z ofert zajęć pozalekcyjnych
- pozbawi możliwości wyrównywania szans edukacyjnych,
- utratę miejsc pracy pracowników pedagogicznych i administracyjno-obsługowych

Jako związek zawodowy domagamy się rzetelnej rozmowy o przyszłości wałbrzyskiej oświaty, która nie przyczyni się do likwidowania jedynych szkól w dzielnicach Rusinowa, Sobięcin i Poniatów co jest niedopuszczalne, bowiem w swoich środowiskach pełnią również funkcję kulturotwórczą .

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Wałbrzychu
Prezes Jerzy Kowalski

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 30-12-2011 13:15
Faktycznie, co na to Szanowni Radni z PO i SLD? W wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin w wyborach od lat wygrywała lewica, ostatnio PO i SLD. Co Wy na to szanowni Radni?
~- 30-12-2011 13:29
trzeba jeszcze zapytać na czyj koszt dzieci będą dojeżdżały do innych dzielnic to z autobusami szkolnymi to ściema gmina ma obowiązek dowozu na swój koszt kiedy odległość od miejsca zamieszkania do szkoły przekracza 4km !!!! i wierzcie mi Pan Prezydent na 100% skorzysta z tego przepisu
~mieszkaniec 30-12-2011 14:02
"Propozycja umieszczenia uczniów w sąsiednich szkołach spowoduje: - obniżenie jakości nauczania, - konflikt w grupach dziecięcych i młodzieżowych, - zaniedbanie obowiązku szkolnego, - utrudnienie z możliwości korzystania z ofert zajęć pozalekcyjnych - pozbawi możliwości wyrównywania szans edukacyjnych," A Pan Nowaczyk twierdzi ,że tej zmianie sieci szkół przyświeca DOBRO UCZNIA, chyba tego który już na swoje szczęście ukończył szkołę w Wałbrzychu. A radni też już ukończyli szkoły , następne trzy lata kadencji mają zagwarantowane......ale referendum może wiele zmienić ....
~olo 30-12-2011 14:11
Szanowni Radni mają ten list w ..... Za 3 lata będą rznąc głupa teraz nie widzą Potrzeby
~gość123 30-12-2011 14:50
No to sie wcześnie obudził ZNP.
~Rex 30-12-2011 16:25
A wiecie co to jest ZNP? To najbardziej skostniała organizacja (po Solidarności) w Polsce. Bronią tej cholernej Karty Nauczyciela jak niepodległości. Nauczyciel jest praktycznie nieusuwalny! Nawet ten co w szkole znalazł się przypadkiem. Żadnych sukcesów, żadnych osiągnięć, pracę traktuje jak dopust Boży, dni wolnych do oporu. Wszyscy mogą go w d....pocałować. Najbardziej żal mi tych nauczycieli co pracę traktują poważnie i zaangażowaniem. Chyba tylko oni na tej reorganizacji szkół stracą najwięcej. A dzieci? No cóż, przykro jak nie można inaczej. Wszędzie likwiduje się szkoły, wyższe uczelnie z braku studentów zaczynają się łaczyć. I tak już będzie. Natomiast jak coś zamykać to z głową.
~k 30-12-2011 18:06
Dziadek Kowalski juz dawno powien przejsc na emeryture i zwolnic miejsce innym.A teraz zabiera glos,boi sie o stolek.
~Kola 30-12-2011 20:16
LSD i PO mają was głeboko...
~benkmen 30-12-2011 21:36
Rex - najbardziej nieusuwalni są w naszym kraju wielebni nawet, gdy w sposób rażący naruszą wszelkie normy ,choćby nawet prawne pomimo,że Karty Nauczyciela nie posiadają.Tam, gdzie oni funkcjonują - to dopiero skostniała i zhierarchizowana struktura.
~Rex 31-12-2011 9:39
benkmen - faktycznie! Chociaż już ktoś kiedyś pisał, że religii jest w szkole 2 godziny na klasę, a języka polskiego 4. Ale myślałem, że tak ma być... No to ZNP numer dwa...
~gość1245 31-12-2011 14:15
W sumie to czego się spodziewaliście .Część z tych radnych (nie tylko z SLD) nie ma żadnego pojęcia o czymkolwiek ,nie mają ani przygotowania ani wiedzy żeby pełnić funkcje do których aspirowali . Oni startowali tam z motywacją dokładnie taką jaką mają ludzie którzy idą do Idola albo Mam talent , czy inni ...... Ci ludzie nawet nie dysponują odpowiednią aparaturą pojęciową w mózgach, utrwaloną przez wykształcenie lub własny pęd do wiedzy żeby nawiązać jakiś dialog z Romkiem . Z westchnieniem ulgi zrzucą ciężar podejmowania decyzji na kogoś kto powie im co robić tak jak szef zmiany w fabryce ,tyle że to co tam jest zaletą tutaj wygląda jak wygląda.
~gość1245 31-12-2011 14:15
W sumie to czego się spodziewaliście .Część z tych radnych (nie tylko z SLD) nie ma żadnego pojęcia o czymkolwiek ,nie mają ani przygotowania ani wiedzy żeby pełnić funkcje do których aspirowali . Oni startowali tam z motywacją dokładnie taką jaką mają ludzie którzy idą do Idola albo Mam talent , czy inni ........ Ci ludzie nawet nie dysponują odpowiednią aparaturą pojęciową w mózgach, utrwaloną przez wykształcenie lub własny pęd do wiedzy żeby nawiązać jakiś dialog z Romkiem . Z westchnieniem ulgi zrzucą ciężar podejmowania decyzji na kogoś kto powie im co robić tak jak szef zmiany w fabryce ,tyle że to co tam jest zaletą tutaj wygląda jak wygląda.
~REX 31-12-2011 16:34
gość1245 - DOBRE! Powiem więcej. BARDZO DOBRE!!! Aż chce się śmiać...przez łzy. Taka jest większość radnych Wałbrzycha. Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group