Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Logistyk chlubą „Mechanika”?

Środa, 2 kwietnia 2014, 6:25
Autor: red
Wałbrzych: Logistyk chlubą „Mechanika”?
Fot. użyczone
A dlaczego by nie. W końcu Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu to nie tylko świetni „samochodziarze", ale i logistycy.

Jakby na potwierdzenie tych słów Damian Sobański, uczeń klasy maturalnej (na zdjęciu szósty od prawej), zajął 2. miejsce w III edycji Olimpiady Logistycznej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Drugie miejsce Damiana to kolejny logistyczny sukces ucznia „Mechanika". Wcześniej bowiem jedną z pierwszych lokat zajęła absolwentka ZS nr 5 – Emilia Chwiałkowska. Uczestnicy marcowej olimpiady musieli wcielić się w rolę kierownika działu importu w dużej firmie produkcyjnej i fikcyjnie uczestniczyć w przetargu na transport morski komponentów z Malezji do jednego z zakładów we Wrocławiu.

Na przygotowanie najbardziej optymalnego rozwiązania, a także uzasadnienie na przykładzie dużej międzynarodowej firmy logistycznej działającej we Wrocławiu, uczniowie mieli 120 minut. Propozycja rozwiązania problemu przez maturzystę placówki z ulicy Ogrodowej przypadła do gustu jurorom, którzy sklasyfikowali Sobańskiego tuż za laureatem olimpiady – Krzysztofem Nowakiem z Gostynia, a przed niemal sześćdziesięcioma innymi startującymi.

W nagrodę wałbrzyszanin otrzymał indeks Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, która ponadto sfinansuje mu naukę na dwóch pierwszych semestrach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group