Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2052
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lokalny bohater

Wiadomości: REGION, Grzędy Górne
Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 19:13
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:52
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Dzięki Arkadiuszowi Wodziakowi i NIVEA na twarzach dzieci z Grząd Górnych zagości uśmiech.

Arkadiusz Wodziak z małej miejscowości Grzędy Górne w gminie Czarny Bór otrzymał zaszczytny tytuł Lokalnego Bohatera. Zawdzięcza to niezwykłej sile woli, która odmieniła Grzędy na lepsze. To między innymi dzięki zaangażowaniu Arkadiusza Wodziaka, NIVEA ufunduje oraz wybuduje nowoczesny i kolorowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Arkadiusz Wodziak jest nauczycielem z zawodu, jednak praca z dziećmi to także jego prawdziwa pasja. Od urodzenia mieszka w Grzędach Górnych. To jego miejsce na ziemi, o które zawsze będzie dbał. Ze smutkiem przyznaje, że od blisko 30 lat w ukochanej miejscowości nic się nie zmieniło. Zarówno kiedyś, jak i obecnie, brakuje tak przydatnych dla dzieci miejsc jak choćby świetlica dla młodzieży, boisko czy plac zabaw. Wielu mieszkańców, podobnie jak Arkadiusz Wodziak, już od dłuższego czasu odczuwa potrzebę zmian. A przecież, jeżeli się czegoś bardzo chce, można to osiągnąć. Zwłaszcza, gdy marzy się o rozwoju i uśmiechu najmłodszych z małej miejscowości.
- Dzieci i młodzież w Grzędach Górnych są często pozostawione same sobie. Moje wielokrotne prośby o zbudowanie boiska, czy też placu zabaw kończyły się na przedwyborczych obietnicach i podejrzewam, że gdyby nie akcja NIVEA, dalej panowałaby taka sytuacja – wspomina Arkadiusz Wodziak.

Lokalny Bohater od chwili, gdy zobaczył informację o konkursie „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” na stronie lokalnego portalu, wiedział, że to może być jedyna i niepowtarzalna okazja do wprowadzenia zmian. Plac zabaw był na „wyciągnięcie ręki”. Trzeba było tylko zaangażować się i zacząć działać.
- Pisma i interpelacje, które kierowałem do władz gminy zaowocowały zgłoszeniem naszej miejscowości do konkursu. To nawet nie była połowa sukcesu. Głosowanie i zachęcanie innych do wspierania miejscowości było prawdziwym wyzwaniem. Przecież nie wszystkim musi zależeć na placu zabaw. Inni mogą nie mieć czasu na oddawanie głosów – mówi Arkadiusz Wodziak.

Zaangażowanie Arkadiusza Wodziaka w pierwszej fazie konkursu, to przede wszystkim nagłośnienie akcji wśród mieszkańców gminy. Rozwieszał on plakaty i informacje o konkursie, gdzie tylko była taka możliwość. Informacje pojawiały się także we wszystkich mediach lokalnych takich jak radio, telewizja i oczywiście Internet.
- Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Cały region wiedział, że rywalizujemy z dużo większymi aglomeracjami. Zaangażowanie do konkursu oraz wsparcie płynące ze wszystkich stron przyczyniło się do naszej wygranej – opowiada Arkadiusz Wodziak.

Pomocną dłoń wyciągało coraz więcej chętnych. Pomagali sąsiedzi, bliscy, znajomi i nieznajomi. Przez blisko dwa miesiące wszyscy motywowali się wzajemnie, zachęcali innych i dbali o systematyczne oddawanie głosów. Sytuacja przerosła najśmielsze oczekiwania mieszkańców, a na forach internetowych w całej Polsce społeczność lokalna z miejscowości Grzędy Górne, została uznana za wzór zaangażowania. Wystarczyło tylko zachęcić innych.
- Pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać wiele. Jeszcze raz wyrazy szacunku dla NIVEA za pomysł. Czekam na kolejne inicjatywy, w których jako „zgrana" społeczność na pewno weźmiemy udział – zapewnia Arkadiusz Wodziak.

Źródło: Nivea

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group