Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Losowanie grup na MINI EURO 2012

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 17:07
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2012, 7:38
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu odbyło się uroczyste losowanie grup na MINI EURO 2012.

Wśród tych, na których czekało przydzielenie do danej grupy, były wałbrzyskie szkoły podstawowe oraz MSP Szczawno Zdrój, PSP Boguszów Gorce i KP Gwarek. Łącznie zgłosiło się 16 zespołów.

W spotkaniu wzięli udział: Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Gawlik oraz przedstawiciele szkół.
- Atmosfera EURO 2012 udziela się nam wszystkim. Mamy boisk w mieście dużo: orliki, boiska przy ul. Ratuszowej, wszystkie na wysokim poziomie. Te możliwości trzeba wykorzystać, jak i zapał drużyn piłkarskich w Wałbrzychu. Jestem tutaj, żeby podkreślić swoją obecnością, jak bardzo mi zależy na sporcie w naszym mieście – tak powitał uczestników Roman Szełemej.

Marcin Morawski – zawodnik Górnika PWSZ - wystąpił w roli losującego. W tle słychać było piosenki „Spoko koko Euro spoko” czy „Futbol” Maryli Rodowicz. Upragnioną przez wszystkie szkoły Polską została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21.

Celem organizowanych rozgrywek, przypominających te z tegorocznego EURO, jest popularyzacja piłki nożnej oraz promocja EURO 2012 w Polsce. Mottem imprezy jest hasło: „Przeciwnik to twój przyjaciel”. 8 czerwca, od godz. 10.00 na stadionie sportowym przy ul. Ratuszowej będziemy świadkami rozgrywek w ramach turnieju „Przystanek EURO 2012 – puchar Kazimierza Górskiego”.

Redakcja już teraz życzy naszym młodym piłkarzom świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji, a po meczu kibicowania polskiej reprezentacji.

Wyniki losowania:

GRUPA A:

POLSKA – PSP 21

GRECJA – PSP 26 II

ROSJA – PSP 23

CZECHY – MSP Szczawno-Zdrój

GRUPA B:

HOLANDIA – PSP 12

DANIA – PSP 37

NIEMCY – PSP 5

PORTUGALIA – PSP 22

GRUPA C:

HISZPANIA – PSP 2

WŁOCHY – PSP B-G

IRLANDIA – PSP 15

CHORWACJA – PSP 28

GRUPA D:

UKRAINA – PSP 17

SZWECJA – PSP 26 I

FRANCJA – KP GWAREK

ANGLIA – PSP 6

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group