Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3150
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Lotnicy w Świebodzicach podsumowali mijający rok

Czwartek, 12 grudnia 2013, 6:20
Autor: opr.red.
Region: Lotnicy w Świebodzicach podsumowali mijający rok
Fot. użyczone
Członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach podsumowali mijający rok swojej pracy. Jaki był? Bardzo udany – podkreślał szef TLS, Grzegorz Glegoła. 1200 wykonanych lotów, 8 wyszkolonych pilotów szybowców, udane pikniki lotnicze a przede wszystkim – realne plany budowy lotniska przy poparciu władz wojewódzkich. Jest się z czego cieszyć.

Inicjatywa powstania lotniska w Świebodzicach nabiera wyraźnego kształtu. Gmina wyłoniła już wykonawcę dokumentacji technicznej dla lotniska, planowany termin zakończenia prac projektowych wyznaczono na przyszły rok. Samorząd wojewódzki przeznaczy jeszcze 90 tys. zł na sfinansowanie dokumentacji, gdyż pierwotnie zakładana kwota okazała się niewystarczająca. Dokumentacja obejmuje pas o nawierzchni sztucznej wraz z płytą postojową, drogą kołowania oraz pas trawiasty. Oprócz tego zespół hangarów wraz z modułem operacyjnym oraz całą infrastrukturę towarzyszącą.

- Inwestycja to koszt co najmniej 17 mln złotych, lotnisko w Świebodzicach będzie obsługiwać Kotlinę Jeleniogórską, Kłodzką i oczywiście Aglomerację Wałbrzyską - mówił obecny na spotkaniu wicemarszałek dr Jerzy Tutaj.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podkreślił ważną rolę, jaką osoba wicemarszałka odegrała dla całej inwestycji.
- Bez Pana to nie miałoby szans ruszyć z miejsca - mówił burmistrz. - Przez wiele lat mówiliśmy o lotnisku w Świebodzicach, ale ciągle nie było tej iskry, tego impulsu, żeby zainteresować inicjatywą szersze grono. Dziś mamy już prawie projekt, a cała inwestycja jest wpisana do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku. Lotnisko w Świebodzicach powstaje. To naprawdę niesamowite - cieszył się burmistrz.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz potwierdził planowane przez gminę postawienia hali tymczasowej na sprzęt w terminie przedsezonowym. Hala ma się pojawić późną wiosną 2014 roku.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono upominki i podziękowania - burmistrz przekazał je na ręce szczególnie zaangażowanych członków TLS, z kolei Grzegorz Glegoła zrewanżował się albumami lotniczymi dla władz a wszyscy uczestnicy otrzymali piękne zdjęcia ilustrujące miniony sezon, autorstwa Piotra Strzeleckiego. Później rozpoczęła się biesiada lotnicza.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group