Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: "Ludzie z Klisz" w Sydney

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 14:31
Autor: red
REGION, Walim: "Ludzie z Klisz" w Sydney
Fot. użyczone
To wielki sukces i zarazem ogromna promocja dla Walimia i jego okolic. Film dokumentalny opowiadający o odnalezionych po latach w Walimiu kliszach z fotografiami i losach ludzi na nich będących wypływa na szerokie wody. Wkrótce zostanie wyświetlony na University of South Wales.

Autorem zdjęć z klisz wykonanych pomiędzy 1947 a 1959 r. jest Filip Rozbicki, nieżyjący już organista a zarazem jeden z pierwszych polskich osadników w Walimiu. Na około 800 fotografiach utrwalił on codzienne życie mieszkańców miejscowości i okolicznych wsi.

Bohaterem dokumentu wyprodukowanego przez "Fakty po południu" TVN24, oprócz tytułowych ludzi sfotografowanych przez Filipa Rozbickiego, jest również pochodzący z Walimia miłośnik historii Łukasz Kazek. Autorem zdjęć jest Artur Głupczyk, a reżyserem Mateusz Kudła.
21 lutego film „Ludzie z Klisz”, z inicjatywy Kamila Jantosa, zostanie wyświetlony na University of South Wales.

W marcu 2017 r. obraz zdobył nagrodę Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago. Natomiast we wrześniu – główną nagrodę Złotego Delfina na festiwalu produkcji filmowych Corporate Media & TV Awards w Cannes.

Informacje o stałej wystawie w Walimiu i działaniach związanych filmem można przeczytać na stronie internetowej: http://www.filiprozbicki.pl/, a także na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/ludziezklisz/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group