Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4836
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Magia Świąt

Piątek, 8 grudnia 2023, 7:31
Autor: red
Wałbrzych: Magia Świąt
Fot. Zamek Książ
500 choinek, ponad 20 tysięcy bombek i ornamentów i 70 mistrzów florystyki. Jeszcze nigdy Zamek Książ w Wałbrzychu nie był tak bogato udekorowany. W zabytkowych wnętrzach można podziwiać do końca grudnia wystawę świąteczną stworzoną przez najlepszych florystów w Polsce. Świąteczne aranżacje można oglądać w Książu w cenie biletu do zamku aż na trzech zamkowych piętrach.

Podążając trasą zwiedzania przez III piętra zamku, przejdziemy komnaty i korytarze bogato ozdobione świątecznymi aranżacjami. W zabytkowych wnętrzach Książa zobaczymy girlandy światełek, pachnące choinki i kwiaty, stroiki na kominkach oraz podwieszone bajeczne tunele. Florystyczna wystawa będzie inspirowana świątecznymi legendami i bajkami, jak Królowa Śniegu czy Kraina Lodu, ale nie zabraknie tradycyjnych bożonarodzeniowych akcentów, jak.... Kalendarz Adwentowy w wersji XXL.

Za projekty i wykonanie bajecznych ozdób odpowiadają 3 zespoły florystów działających pod okiem Mistrzów Florystyki: Marty Kondzielnik (Stowarzyszenie Florystów Polskich), trio ze Śląska, czyli Tomasza Maxa Kuczyńskiego, Zygmunta Sieradzana i Edyty Zając - Chruściel (Międzynarodowy Instytut Florystyczny) oraz Macieja Krzusa i Stefanii Początek wraz z zespołem florystów i słuchacze Zespołu Szkół Medyk z Jawora.

Zimową wystawę florystyczną można zobaczyć na dwa sposoby:

- jako samodzielną trasę bez przewodnika audioguide (podążamy trasą Magii Świąt, bez pobierania słuchawek z audioguide) www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl: zakładka: WYDARZENIA ŚWIĄTECZNE/ZIMOWA WYSTAWA MAGIA ŚWIĄT

lub

- w ramach biletu zwiedzania zamku z przewodnikiem audioguide (słuchamy o historii zamku, podążając trasą Magii Świąt). www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl: zakładka: ZWIEDZANIE ZAMKU/ ZAMEK Z ZESTAWEM AUDIOGUIDE

Partnerem zimowej wystawy jest Castorama Wałbrzych, której produkty zostały wykorzystane podczas tworzenia świątecznych aranżacji.

Godziny otwarcia Zamku w grudniu:
poniedziałek - czwartek: 09:00 - 16:00
piątek - niedziela: 09:00 - 19:00
Wyjątki: 1.12 - 09:00-20:00, 24.12 - 09:00- 14:00

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group