Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Magiczny świat zwierząt

Czwartek, 26 grudnia 2013, 16:45
Aktualizacja: Czwartek, 2 stycznia 2014, 9:35
Autor: Ina
Wałbrzych: Magiczny świat zwierząt
Fot. Wydawnictwo Znak
„Zwierzątka w potrzebie” Holly Webb to pozycja, która niewątpliwie zwróci uwagę najmłodszych czytelników. Chętnie sięgną po nią również nieco starsi odbiorcy – miłośnicy zwierząt. Doskonały pomysł na świąteczny prezent, który napełni radością długie, zimowe wieczory.

Holly Webb to autorka opowiadań, które są pochłaniane przez młodszych i starszych. Główną tematyką, którą porusza w książeczkach są zwierzęta. Przedstawia je jednak czytelnikom w nieco innej – bardziej magicznej – formie.

„Zwierzątka w potrzebie” to zbiór opowiadań z serii „Magic Molly”. To trzy różne historie – połączone jedną bohaterką. Molly to dziewczynka, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Molly daje im więcej niż przeciętny człowiek, daje im swoje serce, opiekuje się nimi. W przyszłości chce zostać weterynarzem.

Holly Webb ukazuje nam historię „Tajemniczego kucyka”, któremu Molly pomaga odzyskać wolność, „Nieśmiałego prosiaczka”, którego dziewczynka ratuje przed przeprowadzką do chlewika, a także przedstawia przygodę „Kaczki przynoszącej szczęście”. Wszystkie opowiadania emanują ciepłem i radością, a pojawiający się bohaterowie od razu zyskują sympatię czytelnika.

I żal tylko, że książkę czyta się tak szybko. Szkoda opuszczać ten magiczny świat, kiedy się go dopiero poznało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group