Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Mają koncepcję

Czwartek, 30 lipca 2020, 7:31
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 8:19
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Mają koncepcję
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Szlaki rowerowe, Nordic Walking i ścieżka zdrowia w Szczawnie – Zdroju – Gmina rozpoczyna realizację koncepcji

Z inicjatywy Burmistrza Szczawna – Zdroju Marka Fedoruka, Gmina przystępuje do wprowadzenia w życie opracowanej w 2019 roku koncepcji szlaków rowerowych, Nordic Walking, a nawet narciarstwa śladowego w Szczawnie – Zdroju.
- Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie omawiania i weryfikacji koncepcji z jej autorem. Dokument wymaga korekty i aktualizacji. Do rozmów i konsultacji zaprosiliśmy Uzdrowisko Szczawno – Jedlina oraz Sanatoria Dolnośląskie, rozważamy także zaangażowanie i włączenie w prace nad wspólną koncepcją sąsiednich Gmin - czytamy na profilu społecznościowym gminy.

Idąc za ciosem władze miasta rozpoczęły starania o przywrócenie w Szczawnie – Zdroju „ścieżki zdrowia” wzorem Dr Jana Szpilarewicza. Jest już wstępna zgoda konserwatora zabytków i trwają przygotowania pod względem finansowym oraz technicznym. Przywrócenie ścieżki zdrowia jest wstępem do odtworzenia oferty turystycznej kurortu, którą Gmina będzie w przyszłości promować m.in. wśród przewodników turystycznych czy touroperatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group