Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6098
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mają nowy radiowóz

Wtorek, 22 lutego 2022, 10:25
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mają nowy radiowóz
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj przed siedzibą Posterunku Policji w Mieroszowie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Samochód zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu gminy Mieroszów, która w połowie finansowała przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

21 lutego o godz. 12:00 na pl. Niepodległości w Mieroszowie odbyło się uroczyste przekazanie oznakowanego radiowozu. Nowy pojazd zakupiony został dzięki zaangażowaniu władz gminy Mieroszów, której poprawa bezpieczeństwa mieszkańców nie jest obojętna.

Zakupiony samochód służbowy to Toyota Corolla w wersji kombi, wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM. Pojazd wyposażony jest w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Auto posiada również wzmocnioną instalację elektryczną, a oświetlenie i sygnalizacje uprzywilejowania, oparto na energooszczędnej technologii LED. Koszt zakupu takiego samochodu wyniósł ponad 109 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze strony gminy pokryło 50% ceny zakupu pojazdu.

W uroczystości przekazania kluczyków do nowego radiowozu udział wzięli Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński wraz ze swoim Zastępcą Mariuszem Pawlakiem oraz Przewodniczącą Rady Gminy Violettą Kopką. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski i Komendant Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach podkom. Marcin Ziach wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Mieroszowie asp. szt. Arturem Gargasem podziękowali w imieniu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż służyć on będzie zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Mieroszów oraz pozwoli policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
6
35%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group