Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mają zastrzeżenia do głosowania w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego

Wtorek, 22 września 2015, 10:34
Aktualizacja: Środa, 23 września 2015, 7:18
Autor: red
Wałbrzych: Mają zastrzeżenia do głosowania w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego
Fot. użyczone
Zwrócili się do nas z listem inicjatorzy jednego z projektów w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Ich zdaniem przy głosowaniu doszło do nieprawidłowości.

„ Jako autorzy jednego z projektów lokalnych w tegorocznej (jak i poprzednich) edycjach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, chcielibyśmy zwrócić uwagę na nieprawidłowości przy głosowaniu, zaistniałe w punkcie wyborczym w dzielnicy Rusinowa.

Już od początku głosownia nasze zdziwienie wywołał fakt lokalizacji urny wyborczej w Domu Seniora „Rusinowa", którego pracownicy są jednocześnie autorami jednego z dwóch projektów w naszej dzielnicy.

W dniu 6 września 2015 roku, kiedy cześć mieszkańców Osiedla Górniczego chciała oddać tam głos na wybrany projekt lokalny, na urnie wyborczej mogli znaleźć zakreślone krzyżykiem w miejscu wyboru projektu autorstwa DPS karty do głosowania oraz materiały reklamujące ów projekt (w tym plakaty na drzwiach wejściowych do lokalu).

W dniu 18 września, kiedy autor naszego projektu - Piotr Gezela - udał się do punktu wyborczego, na miejscu zastał przecięte plomby zabezpieczające na urnie wyborczej. Innymi słowy każdy mógł ją bez problemu otworzyć i mieć dostęp do oddanych głosów, zniszczyć je lub sfałszować. Sytuacja została natychmiast zgłoszona do Biura Organizacyjnego koordynującego Budżet Partycypacyjny. Urna została zaplombowana ponownie, ale nie mamy pojęcia jak długo dostęp do otwartej urny miały osoby trzecie.

Uznaliśmy za zasadne złożenie oficjalnej skargi do Prezydenta Miasta Romana Szełemeja w celu wyjaśnienia sytuacji i uniknięcia podobnych w przyszłości, choćby przez zmianę lokalizacji punktu wyborczego.

Bardzo nam przykro, że tak pozytywne idee jak budżet obywatelski niestety też podlegają nieczystej grze i mamy nadzieję, że władze miasta poczynią kroki w celu wyjaśnienia sytuacji.

W załączeniu zdjęcia wykonane w dniu 18 września oraz treść pisma do Prezydenta Miasta Wałbrzycha".

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group