Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4577
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Majowy weekend w Teatrze Dramatycznym

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 8:08
Aktualizacja: 12:46
Autor: red
Wałbrzych: Majowy weekend w Teatrze Dramatycznym
Fragment spektaklu "Zemsta"
Fot. użyczone
Na długi majowy weekend wałbrzyski Teatr Dramatyczny przygotował dla publiczności trzy spektakle.

Chyba wszyscy znamy piosenki Marka Grechuty. Ich obecność w cyklu „Znamy, znamy” jest zatem oczywista. W Teatrze Dramatycznym te popularne utwory śpiewa Jacek Krauforst. Piosenki w nowych aranżacjach Wojtka Jaworskiego usłyszeć będzie można na Scenie Kameralnej 30 kwietnia o godzinie 20.00, 1 maja o godzinie 19.00 i 3 maja o godzinie 18.00. Spektakl-recital powstał w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.

Na Dużej Scenie natomiast zaprezentowany zostanie spektakl „Bohatera roku” - inspirowany filmem Feliksa Falka. To historia walki o popularność w mediach. Słynny wodzirej, tytułowego bohatera filmu z mozołem piął się po szczeblach polskiego „showbiznesu” lat siedemdziesiątych. Bez skrupułów walczył o pozycję na estradzie odsłaniając kulisy ówczesnej „branży rozrywkowej”. Powrócił na ekranie w obrazie „Bohater roku”. Spektakl można obejrzeć 2 maja o godzinie 18.00.

Trzecia propozycja dla widzów to znana fredrowska „Zemsta” w odrobinę przewrotnej realizacji Weroniki Szczawińskiej. Reżyserka z laboratoryjną precyzją zanalizowała tę „komedię narodową” proponując przedstawienie łączące nostalgiczną tęsknotę za „klasyką” z żartobliwymi rozważaniami na temat komizmu. „Zemstę” można obejrzeć 30 kwietnia o godzinie 18.00 oraz 1 maja również o godzinie 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group