Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:23
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie
Fot. Robert Bajek
1 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 w wałbrzyskiej Castoramie na najmłodszych czekało wiele atrakcji, ponieważ Castorama zorganizowała dla nich Majsterkowy Dzień Dziecka. Oprócz poznawania tajników majsterkowania czy sadzenia i pielęgnowania roślin, dzieci mogły też brać udział w licznych konkursach. Do wygrania było dużo majsterkowych gadżetów.

W specjalnie przygotowanej strefie majsterkowicza dzieci mogły spróbować swoich sił w prostych pracach manualnych. Tam dowiedziały się między innymi jak wbijać gwoździe, jak wkręcać śrubki, jak wiercić, piłować i sklejać. We wszelkich pracach dzieciom pomagali prowadzący i koordynujący stoisko animatorzy.

Kolejna strefa przeznaczona była dla młodych miłośników ogrodów. Tam dzieci otrzymały ziemię, łopatki, rękawiczki i samodzielnie tworzyły swój własny ogródek z ziołami, sadząc między innymi nasiona bazylii, rozmarynu, mięty czy lubczyka. Była też strefa gier i zabaw, utrzymana w nurcie ekologicznym. Tam dzieci dowiedziały się między innymi jak segregować śmieci oraz jak wykorzystywać bezużyteczne już materiały do wykonania nietypowych, ciekawych przedmiotów.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. W największym konkursie dzieci miały za zadanie wykonanie kolażu. Do wygrania były zestawy klocków Lego a nagrodę główną stanowiła trzydniowa wycieczka do Legolandu. Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie to akcja, która oprócz sprawienia najmłodszym nie lada frajdy miała za zadanie pobudzenie ich kreatywności, samodzielności a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group