Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Małe prapremiery

Czwartek, 9 września 2021, 9:29
Autor: red
Wałbrzych: Małe prapremiery
Fot. organizatorzy
Po długim czasie oczekiwania i nieobecności teatry wkraczają na scenę. Między 12 a 17 września do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora przyjadą najsłynniejsi twórcy i teatry lalkowe z całej Polski by zaprezentować się podczas V Festiwalu małych Prapremier.

Ideą biennale FmP jest prezentacja najciekawszych prapremier teatrów lalkowych, a wraz z nimi różnorodnych form i technik animacyjnych. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy między innymi spektakle z Lublina, Łodzi, Wrocławia, Bielska-Białej czy Poznania. To pięciodniowe spotkanie daje możliwość nie tylko obejrzenia wyjątkowych realizacji teatralnych, ale także interaktywny udział w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, rozmowach pospektaklowych, dyskusjach z twórcami spektakli czy krytykami i pedagogami teatru.

W środowisku teatralnym FmP funkcjonuje jako ważny dla polskiej sceny lalkowej i jej publiczności forum wymiany doświadczeń i myśli twórczej, motywującej do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz form inscenizacyjnych. V edycja FmP połączona będzie z jubileuszem 75-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Festiwal małych Prapremier 2021 dedykowany jest widzom w wieku od 3+ do 100 lat.

V Festiwal małych Prapremier dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Organizatorem FmP jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group