Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8755
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Malownicza kraina w Filharmonii

Wtorek, 28 lutego 2023, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Malownicza kraina w Filharmonii
Fot. organizatorzy
Wałbrzyska filharmonia zaprasza do malowniczej krainy.

„W krainie moczarów, jezior i borów” – taki tytuł nosi koncert symfoniczny Filharmonii Sudeckiej im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu, który odbędzie się 3 marca o godzinie 19:00. Będzie to propozycja wokalno-instrumentalna w klimacie trochę folklorystycznym i trochę melancholijnym. Jako soliści wystąpią Aleksander Kaczuk-Jagielnik (baryton) i Zofia Kowalczyk (altówka), a Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej będzie dyrygował Rafał Kłoczko.

Początek pierwszego wiosennego miesiąca pozwala na chwilę zapomnieć o zimie, choć do prawdziwie ciepłych dni czeka się jeszcze z utęsknieniem. W podobny nastrój ma wprowadzić publiczność koncert „W krainie moczarów, borów i jezior”. Nawiązując do walorów przyrody i ludowej tradycji, filharmonia zaprasza do wysłuchania programu złożonego z wybranych pieśni Stanisława Moniuszki, „Rapsodii litewskiej” Mieczysława Karłowicza i „Koncertu na altówkę” Williama Waltona. Piękno krajobrazu jest tu kluczem, który jednak ma wyzwalać w słuchaczach dwoiste emocje – z jednej strony radość, uchwyconą w pieśniach Moniuszki, ale z drugiej – tęsknotę za wolnością i melodiami szczęśliwego dzieciństwa, które zawarł Karłowicz w swojej „Rapsodii litewskiej”. Ten typowo polski program uzupełniony zostanie utworem dwudziestowiecznego brytyjskiego kompozytora, Williama Waltona, który pomimo zupełnie różnych okoliczności powstania, doskonale dopełni liryczny nastrój koncertu.

Na estradzie zobaczymy młodych, utalentowanych solistów. „Koncert na altówkę” Waltona wykona Zofia Kowalczyk, doskonale znana wałbrzyskiej publiczności ze stałego składu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej. Pieśni Moniuszki zaśpiewa Aleksander Kaczuk-Jagielnik, student studiów magisterskich o profilu wokalno-aktorskim na wrocławskiej Akademii Muzycznej, a orkiestrę poprowadzi jeden z dyrygentów młodego pokolenia – Rafał Kłoczko, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Będzie to koncert, w którego programie ciekawie połączone zostaną młodość i tradycja, folklor i współczesność, radość i tęsknota. Usłyszymy muzykę pobudzającą wyobraźnię, zapraszającą słuchaczy do tej tytułowej krainy moczarów, jezior i borów.

03.03.2023 r., godz. 19:00

KONCERT SYMFONICZNY „W KRAINIE MOCZARÓW, JEZIOR i BORÓW”

sala koncertowa przy ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Wykonawcy:

Rafał Kłoczko – dyrygent

Aleksander Kaczuk-Jagielnik – baryton

Zofia Kowalczyk – altówka

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Program:

S. Moniuszko, aranż. R. Kłoczko Pieśni: Kum i Kuma, Stary Kapral, Kozak, Krakowiaczek, Znasz-li ten kraj, Dziad i baba

W. Walton Koncert na altówkę

M. Karłowicz Rapsodia litewska op. 11

Bilety na koncert w cenie: 40/43* zł – normalny, 30/32* zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmonia-sudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl. *Cena w serwisie Bilety24.pl.

Więcej informacji: http://filharmonia-sudecka.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group