Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 2399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Matematyczny Muflon” po raz drugi

Środa, 15 grudnia 2010, 12:27
Aktualizacja: 12:27
Autor: Sven
Wałbrzych: „Matematyczny Muflon” po raz drugi
Uczestników konkursu nie brakuje
Fot. Sławomir Pawlik
Czyżby matematyka wracała do łask? Takie wrażenie można było odnieść, wchodząc do wypełnionej uczestnikami „Matematycznego Muflona” sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu.

Międzyszkolny etap konkursu pod nazwą „Matematyczny Muflon” rozpoczął się we wtorek. Wcześniej uczniowie sprawdzili swoją matematyczną wiedzę na etapach: klasowym i szkolnym. Jest on adresowany do uczniów wałbrzyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest promocja matematyki i motywowanie uczniów do poznawania tej dziedziny wiedzy.

W tegorocznej, sześcioetapowej, edycji bierze udział piętnaście szkół - dziesięć gimnazjów i pięć szkół średnich. Kolejne etapy rozgrywane będą u partnerów konkursu, którymi są: Zespół Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych w Wałbrzychu Politechniki Wrocławskiej, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park", Toyota Motor Manufacturing Poland oraz ExploraPark, OSiR. Patronem konkursu jest Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Ranga konkursu rośnie. Jest szansa, że wkrótce zyska on zasięg wojewódzki. Już teraz interesują się nim szkoły z terenu powiatu wałbrzyskiego.

Wszystkim, dla których matematyczne zagadki są przyjemnością, życzymy powodzenia w konkursowej rywalizacji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group