Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2298
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Memoriał Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego

Środa, 5 marca 2014, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Memoriał Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego
Fot. użyczone
Po siedmiu latach przerwy udało się ponownie przeprowadzić zawody narciarskie w ramach Memoriału Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego.

Zawody zorganizowane przez KNA DZIKOWIEC na stoku Góry Dzikowiec zgromadziły blisko siedemdziesięciu pasjonatów narciarstwa alpejskiego. Nawet aura dopisała i wbrew wiosennym roztopom, stok rano wyglądał niczym alpejski lodowiec.

Zawody otworzył Zbigniew Kowalski, znany w świecie narciarskim z wieloletniej działalności, twórca i organizator Memoriału od 1999 roku.

Wśród uczestników i gości nie zabrakło też Zofii Ciepielewskiej - żony Aleksandra Ciepielewskiego oraz Tomasza Gronia - syna Tadeusza Gronia. Honory gospodarza pełnił Paweł Sosialuk, zastępca burmistrza Boguszowa-Gorc. Po części oficjalnej, zgromadzeni zawodnicy rozpoczęli rywalizację w slalomie gigancie.

Rywalizacja była zacięta, wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Zimowa aura w tym sezonie nie rozpieszcza, nie zraziło to jednak pasjonatów narciarstwa, którzy pokazali prawdziwy kunszt.

Rywalizację prowadzono w siedmiu kategoriach wiekowych, jednak ze względów na trudne warunki, najmłodsze kategorię A i B połączono. W pozostałych rywalizowano zgodnie z zasadami, oddzielnie kobiety i mężczyźni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group