Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Środa, 22 maja 2019, 11:13
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2019, 14:06
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego
Fot. archiwum
Podczas zbliżającej się sesji Rady Miasta Wałbrzycha, którą zaplanowano na wtorek 28 maja, radni zajmą się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Wałbrzych z Gminą Miastem Gorlice oraz Gminą Lubliniec porozumienia międzygminnego o powierzeniu Gminie Wałbrzych zadania polegającego na realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach pakietowego Projektu PPP „baseny i pływalnie”.

Niniejsza uchwała ma na celu zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Wałbrzych, Gminą Miastem Gorlice oraz Gminą Lubliniec, którego przedmiotem będzie realizacja wspólnego przedsięwzięcia polegającego na przeprowadzeniu analiz przedrealizacyjnych oraz przeprowadzenie postępowania na wyłonienie partnera prywatnego.

Porozumienie jest efektem dwudniowych warsztatów zorganizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Jachrance w dniach 10-11 grudnia 2018 roku pn. „PPP Pakietowe”, w ramach których utworzyły się grupy miast rozważające realizację podobnego rodzaju inwestycji
infrastrukturalnych w formule PPP. Przez cały okres realizacji Porozumienia, MIiR zapewni ekspertów, którzy będą opracowywać niezbędne dokumenty oraz doradzać w całym procesie zmierzającym do wybudowania obiektów sportowych w formule PPP. Warunkiem uzyskania wsparcia doradczego ze strony MIiR jest podjęcie niniejszej uchwały oraz podpisanie Porozumienia między gminami wchodzącymi w skład „pakietu”. Wsparcie doradcze w 90% jest finansowane przez MIiR, a w 10% przez członków Porozumienia. W ramach Porozumienia docelowo mają powstać trzy obiekty sportowe: baseny lub kryte pływalnie w w/w gminach:

1)przebudowa zewnętrznego kąpieliska miejskiego w Gorlicach przy ul. Sportowej wraz z budową obiektów towarzyszących,
2)budowa krytej pływalni w Lublińcu,
3)budowa otwartego basenu w Wałbrzychu.

Liderem Porozumienia jest Gmina Wałbrzych, której zadaniem będzie koordynowanie prac na każdym etapie realizacji Porozumienia oraz współpraca z ekspertami zapewnionymi przez MIiR w ramach udzielonego wsparcia doradczego. Realizacja niniejszego Porozumienia jest dużą szansą na efektywną budowę potrzebnej infrastruktury sportowej z wykorzystaniem kapitału prywatnego.

Twoja reakcja na artykuł?

30
63%
Cieszy
5
10%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
9
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group