Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto Dzieci

Wiadomości: REGION
Czwartek, 25 lipca 2013, 17:47
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dydaktyczno–charytatywnym projekcie „MIASTO DZIECI – Miasto Sztuki w Jaworzynie Śląskiej” w dniach 29 lipca – 2 sierpnia 2013.

Główną ideą projektu jest stworzenie dydaktyczno artystycznych wakacji dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

,,Miasto Dzieci-Miasto Sztuki” to projekt, który uczy dzieci obcowania z szeroko pojętą kulturą .W budynkach Muzeum, a także w zabytkowych wagonach oraz w wypożyczonych drewnianych domkach, inicjatorzy tworzą instytucje kulturalne (teatr, kino, szkoła tańca, szkoła śpiewu, redakcja, studio filmowe, galeria sztuk pięknych, szkoła wizażu, cukiernia, które stanowią namiastkę rzeczywistego miasta. Projekt przeznaczony jest dla 200 dzieci w wieku od 7 do 14 lat).

Forma projektu pozwala na to, by dzieci uczyły się poprzez zabawę i działania artystyczne, rozwijając swoje zainteresowania. Projekt daje uczestnikom możliwość odkrywania własnych uzdolnień i predyspozycji.

Celem ,,Miasta Dzieci-Miasta Sztuki” jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania sztuką. Pomagają w tym wolontariusze, studenci różnych uczelni artystycznych oraz profesjonaliści. Pomagają oni uczyć dzieci, jak zrozumieć sztukę i czerpać z niej przyjemność.

Istotą projektu jest to, że najuboższym dzieciom oferowana jest aktywna i interesująca dydaktyczna forma spędzania wakacji, na które ich rodziców często nie stać. Projekt ten stał się imprezą cykliczną i w 2013 roku będzie organizowany już po raz szósty. Jest on pozytywnie postrzegany przez media i władze lokalne, czego dowodem jest otrzymanie w 2012 roku nagrody Świdnicki Gryf.

„Miasto Dzieci-Miasto Sztuki" rozpoczynają się codziennie od godz. 10.00, a kończą o 15.00. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group